okradani clenu SVJ ze strany spravce

Vložil Ludmila Novotna (bez ověření), 12. Červen 2014 - 20:44 ::

Dobry den, rada bych se zeptala, zda jako clen SVJ mam pravo kontrolovat ucetnictvi spravce spolecenstvi a zda mam pravo pozadovat od spravce veskera vyuctovani energiii vsech clenu naseho SV na zaklade duvodneho podezreni z podvodu a okradani nas ze strany spravce? Dekuji! Vlci mak

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anon (bez ověření), 13. Červen 2014 - 6:46

  Pokud máte na mysli smluvního správce, tak v jeho účetnictví nemáte právo kontrolovat vůbec nic. Pokud je správcem vašeho domu společenství, jako že asi je ze zákona, tam máte právo vidět veškeré dokumenty. To se dotýká přímo vás. Měla byste se zajímat, jaké jsou náklady na jednotlivé služby,jak se k těmto nákladům došlo. Náklady lze zjistit, to není nic složitého. Jinak co se týče smluvních správců máte pravdu v tom, že jim je úplně jedno, co a jak do nákladů strčí, protož smluvní správce nemá žádnou zodpovědnost. Ovšem váš výbor svj si to má pohlídat. Pokud to nědělá, tak je neschopný.

  Vložil svjvmt, 12. Červen 2014 - 21:15

  Máku vlčí, proč si myslíte, že vás správce okrádá? Vy neznáte svá práva, podívejte se do ZoVB, nového OZ. Správce dělá jen to, co mu sdělíte, určíte, umožníte. Máte s ním přece smlouvu. Dokumenty dostává i výbor a ten vás má s nimi seznámit.

  Vložil lake, 13. Červen 2014 - 1:07

  Pan svjvmt uvádí tazatelku v omyl. Dotaz paní Novotné byl položen jako dotaz jednotlivého člena SVJ. Takže správná odpověď tazatelce je následující:

  • Nemáte právo kontrolovat účetnictví „správce společenství“. Do účetnictví této osoby Vám vůbec nic není.
  • Nemáte právo požadovat od „správce společenství“ vůbec nic, protože s touto osobou nemáte žádný právní vztah, žádnou smlouvu.
  • Pokud žádáte něco, co se týká „vyúčtování energií“, obracejte se na toho, kdo Vám jako vlastníkovi bytu nějakou „energii“ dodává. S ním máte přece uzavřenu smlouvu, že?

  lake

  Vložil adviser, 13. Červen 2014 - 12:08

  Nejsou jen energie v BJ, ale i energie ve společných prostorách …

  Vložil lake, 13. Červen 2014 - 13:55

  Advisere, ale na energie ve společných prostorách se tazatelka vůbec neptala. Ptala se, zda může požadovat „… veskera vyuctovani energii vsech clenu naseho SV“

  Energie pro společné prostory odebírá od dodavatele poskytovatel služeb. Nikoliv jednotliví členové SVJ.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".