Odsouhlasení změny ve stanovách konkrétního společenství.

Vložil Peiker (bez ověření), 15. Květen 2024 - 15:28 ::

Ve vzorových stanovách je uvedeno, že se změnou stavby musí souhlasit všichni vlastníci. Může výbor v zájmu usnadnění přesvědčování opomenout ty, kteří se změnou nesouhlasí tím, že na schůzi nechá hlasovat o změně tohoto ustanovení prostou většinou vlastníků?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Robin Kovář, 16. Květen 2024 - 14:47

  Justinianus má pravdu – nekoukejte na vzorové stanovy, ale na ty, které pro vaše SVJ skutečně platí. Pokud máte ve stanovách napsáno, že změna účelu stavby / konkrétní stavební úpravy apod. se musí odsouhlasit „všemi“ vlastníky, tak výbor to určitě nesmí opomenout a nechat odhlasovat většinou „přítomných“ vlastníků. Na to rozhodně pozor.

  Stanovy Vašeho společenství by Vám měl být schopen dodat jakýkoliv člen výboru na vyžádání (pokud máte zdravé mezilidské vztahy), případně poptat u správce SVJ.

  Vložil Jan II (bez ověření), 18. Květen 2024 - 14:27

  Stanovy jsou k dispozici na webu justice.cz Stačí zadat IČ. Není třeba se někoho doprošovat.

  Vložil Ufoun (bez ověření), 16. Květen 2024 - 7:40

  Změnu stanov v souladu s NOZ odsouhlasí na shromáždění nadpoloviční většina přítomných viz paragraf 1208

  Vložil § (bez ověření), 15. Květen 2024 - 18:08

  Pokud dodnes používáte někdejší vzorové stanovy, tak to jste skutečně exoti. Stanovy jste měli dávno dát do souladu s NOZ.

  Vložil Justitianus, 15. Květen 2024 - 17:32
  • Peiker: „Ve vzorových stanovách je uvedeno, že …“

  Je naprosto bezvýznamné co je uvedeno v jakýchsi vzorových stanovách. Rozhodující je pouze to, co je uvedeno ve vašich stanovách.

  • Peiker: „Může výbor … nechá hlasovat o změně tohoto ustanovení prostou většinou vlastníků?“

  Nesmyslný dotaz. Jakou většinou je možné měnit vaše stanovy – to hledejte ve vašich stanovách. My to netušíme, my ty stanovy přece neznáme.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".