Odměna statutárnímu orgánu

Vložil Petra Klišová, 5. Prosinec 2009 - 20:21 ::

Dobrý den,

letos jsme založili SVJ, jsem jediný statutární orgán – předseda. Na ustanovující schůzi jsme odsouhlasili, že roční odměna pro předsedu bude 5tis. Kč. Jaké jsou způsoby čerpání této odměny? Je možné např. doložení faktury za koupi kanc. techniky, mobilní techniky apod? Musí se v takovém případě podávat přihláška na zdravotní pojišťovnu a podávat daňové přiznání z příjmu?

Děkuji za odpověď, PK

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 6. Prosinec 2009 - 8:06

  Petro,
  Přečtěte si Zákon o vlastnictví bytů. Vaše neznalost vede společenství do těžkých problémů.

  Předseda NENÍ statutárním orgánem společenství. Vše co jste zřejmě ohledně předsedy odhlasovali je od počátku neplatné.

  Předsedu nevolí shromáždění. Předsedu volí výbor společenství. Právě výbor je oním statutárním orgánem, za který se nesprávně považujete. Napište laskavě přesně, co vlastně bylo na prvním shromáždění odhlasováno ohledně statutárního orgánu a co je o tom v zápisu.

  SVJ jste neustavili, nýbrž vzniklo ze zákona.

  Pokud jde o odměnu členům výboru a zdravotní pojištění, řešilo se to zde dvakrát během 48 hodin. Najděte si příslušné diskuse (tĺačítko 'Hledat' vpravo nahoře) a pak případně položte doplňující dotaz.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".