Nucený prodej jednotky

Vložil Justitianus, 25. Duben 2024 - 20:24 ::


Radujte se, veselte se. Pozvěte hudbu, tančete, vypalujte ohňostroje. Konečně jsme se dočkali události, která je vzácnější než bílá velryba na vrcholku Sněžky (1603 metrů nad mořem).

Konečně byl pravomocně skončen první soudní případ žaloby na nucený prodej jednotky !


Nucený prodej jednotky strašil v zákoně o vlastnictví bytů od roku 1994. Nikdy to ustanovení nikdo nepoužil. Totéž je obsaženo i v novém občanském zákoníku od roku 2014. A pořád nic. Nyní konečně – po 30 letech – zde máme první takový skončený případ.

Ale ta premiéra se trochu nepovedla. Pokud snad čekáte rozsudek, musím vás zklamat.

Případ byl pravomocně skončen, protože žalobce (SVJ) vzal svou žalobu zpět. Krajský soud z toho důvodu řízení zastavil. Projednávání se táhlo 3 roky a žalovaná vlastnice svou jednotku mezitím prodala. SVJ tedy nedosáhlo ničeho a muselo uhradit náklady svého právního zastoupení před okresním, krajským i Nejvyšším soudem.

Přečtěte si to: usnesení Nejvyššího soudu 26 Cdo 449/2024.

Justitianus

  • nucený prodej jednotky

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil vlastnikSikanovanyProfesionalnimSpravcem (bez ověření), 3. Květen 2024 - 13:46

Mě neustále advokát našeho profesionálního správce vyhrožuje nuceným prodejem jednotky.

Ti deme… mi neustále posílají nějaké údajné anonymní stížnosti na mé nájemníky. Musím se tomu už smát. Protože je vždycky vyzvu k tomu, aby se buď obraceli na policii, v případě jakéhosi údajného rušení, pa nebo mi alespoň doložili, případně označili osobu, která si údajně stěžuje.

Na to mi vždy odpověděli že mi nic neřeknou, kvůli gdpr, no tak ať si trhnou. Co byste s takovými deme…. dělali vy?

Naposledy například psali, bez jakéhokoliv důkazů, Že můj nájemník nechává na chodbě boty a že pokud nezvedám nápravu, tak může nastat nuceny prodej jednotky, podobně že můj nájemník nechává na chodbě odpadkový koš A že hlodavci mohu šířit nemoci a podobné blbosti

Tak příležitostně jsem si proběhl ten panelák a skoro na každém patře někdo botník jen můj nájemce ne.

A v jiném případě mi nájemník vyfotil, jak přímo na jeho patře jiný soused, a také jiný než ten potenciální udavač, měl pytel s odpadky.

Milí zlatí, prostě v tom domě bydlí blázen, k tomu ještě závistiví, a ten se rozhodl škodit, A neustále buzeruje profesionálního předsedu, a ten přes advokáta buzeruje mě…

Tak to vidim já a s nájemcem se to u smějeme. Kdyby za mnou přišel nějaký vlastník, tak neřeknu a řeším to, ale když to je tak jak píšu výše…

To pro pobavení k tomu nucenému prodeji…

Vložil ? (bez ověření), 2. Květen 2024 - 19:22

„SVJ tedy nedosáhlo ničeho a muselo uhradit náklady svého právního zastoupení před okresním, krajským i Nejvyšším soudem.“

SVJ neplatilo náklady protistrany?

Vložil Happy seeds (bez ověření), 2. Květen 2024 - 18:48

No, já ji tam nedávno viděl, a byly dvě.

Vložil Historik (bez ověření), 27. Duben 2024 - 16:24

„Nikdy to ustanovení nikdo nepoužil.“

Jak to můžete vědět. Vy znáte všechna rozhodnutí všech okresních soudů v republice od roku 1994? To, že případ nedoputuje k NS neznamená, že kauza se nekonala.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".