Nedoplatek-Vyúčtování

Vložil Anonymous, 2. Květen 2010 - 10:19 ::

Zdravým vás , Mám dotaz . v roce 2008 v červenci jsem zaplatil za družstevní byt BD původně byl panelový dům ve vlastnictví státní organizace ,ta se rozhodla že dům dá k privatizaci původním nájemníkům ,ale protože družstvo mělo málo peněz rozhodlo se že prodá jeden prázdný byt .Tak sem ho koupil s tím že se do něho nestěhuji až v květnu roku 2009 .Ve smlouvě mám uvedeno že budu platit pouze do fondu oprav a za služby a od května 2009 mám v dodatku ke smlouvě že budu platit plné nájemné. Teď ale došlo k tomu že firma která dělala vyúčtování mi naúčtovala částku 30000 jako nedoplatek včetně penále za rok 2008 až do května 2009 .představenstvo si teď hraje na mrtvého brouka a situaci nechtějí řešit . Jak mám situaci řešit ? . děkuji moc za rady Standa ps: od ledna 2010 již jsme SVJ

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil vladislav, 2. Květen 2010 - 15:56

  ke komentáři LAKE dodávám: a/firma,která dělá vyúčtování je dělá podle pokynů představenstva?(co to je za orgán?) Musíte zjistit,kdo a co dal jako podklad z představwnstva účetní firmě b/se znalostí jména toho,kdo situaci zavinil,se s ním kontaktujte a chtějte vysvětlení, proč postupoval tak, jak postupoval c/musíte docílit to,aby kdo celou situaci zavinil, jí napravil,to znamená uvede vyúčtující firmě správně data nastěhování.Toto písmně,převezměte a vyřiďte na účtující firmě opravu vyúčtování d/nic předem neplaťte,účtující firmě prokazatelně písemně sdělte,že s vyúčtováním nesouhlasíte(aby vás nepopotahovali za opožděnou platbu!) Nenechte se nikde odbýt!!!

  Vložil lake, 2. Květen 2010 - 15:30

  Stando, Váš dotaz je zmatený: píšete, že jste koupil byt, pak zase že platíte nájem. Rozhodněte se, zda jste nájemce nebo vlastník.

  Napsal jste: "Ve smlouvě mám uvedeno že budu platit pouze do fondu oprav a za služby."
  Pak jde o velmi podivnou smlouvu. "Fond oprav" vy neplatíte, ten naplňuje družstvo pouze z části vybraného nájemného. Je tedy třeba uvést přesně co máte ve smlouvě (nájemní? kupní?), protože jen to je pro Váš případ rozhodující.

  Družstevník-nájemce platí obvykle tři částky:
  a) nájemné
  b) zálohy na služby spojené s užíváním bytu
  c) splátky stavebního úvěru (anuita)

  Pokud jste se snad stal vlastníkem bytu v SVJ, ani pak žádný "fond oprav" neplatíte. Jste povinen platit zálohu na správu, údržbu a opravy domu a pozemku podle § 15 odst. 1 a 2 ZoVB a dále zálohy na služby. Platbu do "fondu oprav" zákon vlastníkovi neukládá, ostatně většina SVJ žádný "fond oprav" v účetnictví nemá.

  lake

  Vložil Johnny (bez ověření), 2. Květen 2010 - 18:06

  Napsal jste: „Ve smlouvě mám uvedeno že budu platit pouze do fondu oprav a za služby.“ Pak jde o velmi podivnou smlouvu.

  To je zcela srozumitelná formulace, i když připouštím, že místo „fond oprav“ by bylo korektnější uvést „příspěvky na správu domu a pozemku“. Záměna těchto pojmů je mezi společenstvími natolik rozšířená, že je třeba ji respektovat.

  Johnny

  Vložil Johnny (bez ověření), 2. Květen 2010 - 18:05

  Napsal jste: „Ve smlouvě mám uvedeno že budu platit pouze do fondu oprav a za služby.“ Pak jde o velmi podivnou smlouvu.

  To je zcela srozumitelná formulace, i když přispouštím, že místo „fond oprav“ by bylo korektnější uvést „příspěvky na správu domu a pozemku“. Záměna těchto pojmů je mezi společenstvími natolik rozšířená, že je třeba ji respektovat.

  Johnny

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".