Navýšení záloh za služby nájemníkům

Vložil Anonymous, 8. Únor 2013 - 10:55 ::

Dobrý den,

mám dotaz ohledně postupu vlastníka bytu, ve kterém bydlíme. Obrátil se na nás totiž se žádostí, abychom zpětně doplatili zálohy na služby a navýšené zálohy platili i nadále. Přitom máme ve smlouvě sjednanou částku o 1500 Kč nižší, smlouva je sjednána s platností na dva roky (nyní bydlíme rok). Majitel nám předložil jako důvod papír, kde má napsané předepsané zálohy a vyúčtoval nám tudíž rozdíl mezi naší dohodou a tím, co požaduje SVJ. Myslím si, že na takovýto postup nemá nárok. Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil kosir, 9. Únor 2013 - 18:28

  Doporučuji si nechat zálohy zvýšit. Výše záloh není tak podstatná, budete pak mít větší doplatky.

  Vložil lake, 8. Únor 2013 - 11:37

  Neexistuje nic takového jako „zpětná záloha“. Co požaduje SVJ na vlastníkovi bytu je jeho problém, ne Váš.

  • ObčZ § 686 (1): Nájemní smlouva musí obsahovat označení bytu, jeho příslušenství, rozsah jejich užívání a způsob výpočtu nájemného a úhrady za plnění spojená s užíváním bytu nebo jejich výši. Nájemní smlouva musí mít písemnou formu.

  Co jste povinen hradit pronajímateli (popřípadě jakým způsobem se tato částka vypočte) máte tedy uvedeno ve Vaší nájemní smlouvě. Není-li to tam, je Vaše smlouva absolutně neplatná. My nejsme bohužel jasnovidci a neznáme její znění. Na neurčitý dotaz žádnou použitelnou odpověď nedostanete.

  lake

  Vložil Krupp, 8. Únor 2013 - 11:24

  Vlastník zřejmě podcenil Vaše spotřeby služeb. Záleží na tom, co máte ve smlouvě. Pokud je tam stanovena pevná částka za služby bez ohledu na skutečnost, udělal vlastník chybu a nemusíte mu vyhovět. Pokud však chcete v budoucnu prodloužit platnost smlouvy, měli byste vyhovět. Jirka

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".