Návrh Zákona o vlastnictví bytů

Vložil Anonymous, 28. Leden 2009 - 8:36 ::

Rozumím dobře, že vládní předloha Zákona o vlastnictví bytů navrhuje, že k rekonstrukci domu (např. zateplení) by stačila nadpoloviční většina vlastníků? Dokáže někdo odhadnout termín přijetí zákona? Děkuji Císař Jan

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anad (bez ověření), 6. Květen 2009 - 12:59

  V současné době jsme projevili zájem o odkup nebytových prostor v domě, kde je cca půl vlastníků a půl družstevníků, na předělání na byt. Jedná se o 51 bytů. Máme podpisy 22 vlastníků z 26.( A to někteří poslali svůj souhlas i z Moravy a z jiných měst, kam jsme si za nimi dojeli.) Ze zbývajících 4 , ( kteří bydlí přímo v domě ), dva sdělili, že v žádném případě nepodepíší. Na dotaz zda mají sami zájem, zní odpověď ne, ale nepodepíši! Zákon, který vyžaduje 100% podpisů vastníků,není průchozí. Přitom u rodinných domů, kdy Vám soused dělá problémy, při např. přístavbě, lze na odboru výstavby vznést požadavek a tam se jedná, o tom, zda souseda námitka je oprávněná. V našem případě nemáte odvolání. Když se někmu nelíbíte je to podle hesla: „Když to nemůžu mít já, ty také ne!“ Tahle lidská vlastnost – závist – se zde rozrůstá.Je to smutné.

  Vložil ivo6 (bez ověření), 6. Květen 2009 - 16:14

  Nevim proc v tom vidite jen zavist. Proc upirate lidem moznost naklad se svym (spoluvlastnenym) majetkem? Neni jen cerna a bila, tedy bud to chci vyuzivat sam nebo to rad prenecham jinemu. Je taky treti moznost, kdy mam obavu, co se v tomto prostoru a tedy v dome bude dit, jestli to casem neprodate a nebude z toho hospoda, sklad nebezpecnych latek, hlucna dilna apod. Proste, zadna rozumna cena nemusi nevyvazit toto riziko. ivo6

  Vložil Jana1, 6. Květen 2009 - 16:58

  Jasně bylo napsáno: předělat na byt. Žádná hospoda, nebo sklad střeliva. Ano, závist vládne mezi lidma. Kdyby se vlastníci dokázali dohodnout, můžou byt pronajímat tržně a mít užitek všichni. Máte pravdu, nic není černobílé. Divím se, že vidíte pouze černě. Jana.

  Vložil Pavel, 28. Leden 2009 - 9:50

  Rozumíte tomu dobře. Pro většinu hlasování by stačila nadpoloviční většina všech.

  Termín je ve hvězdách. Možná by bylo dobré napsat novému ministrovi. A potom poslanci a senátorovi za Váš volební obvod. A nemusí to být zrovna zastupitel, kterého jste volil. :-))

  Dotyční vůbec netuší, jak je potřebné nový zákon, který se vztahuje na cca 3 miliony obyvatel, schválit. Možná, pokud by dostávali opakované požadavky, třeba by alespoň začali tušit. Jejich emaily jsou veřejně přístupné na stránkách Poslanecké sněmovny a Senátu.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".