Měsíční odečty schváleny ve 3. čtení

Vložil Pavel, 14. Říjen 2022 - 10:49 ::

Dnes byla novela zákona o službách schválena ve 3. čtení.

Od 1.1.2023 bude platit, že lhůty podle zákona o službách jsou lex specialis proti obecným lhůtám podle NOZ.

Dělenou účinností zákona dojde i k odkladu měsíční povinnosti informovat o spotřebě tepla až od 1.1.2024.

Největší schválená změna je v definici dálkově odčitatelného měřidla. Nově to má být zařízení, které samo nebo prostřednictvím jiného zařízení umožní provedení odečtu na vzdálenost větší než 250 metrů.

Hezký den!

  • EED

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Senát (bez ověření), 14. Říjen 2022 - 19:01

Ještě by to mohl zachránit Senát.

Senát se obvykle jeví jako zbytečný, tady by mohl prokázat svou užitečnost.

Vložil Pavel, 14. Říjen 2022 - 22:50

Senáte,

implementace evropské směrnice EED měla být do 25.10.2020. V sou­časné době je přerušeno řízení s ČR o porušení povinnosti implementovat.

Takže senát, který je plný eurohujerů, to schválí. Jen se dokáže, jak je senát zbytečný a neužitečný.

Spíš mám obavu, aby další novela EED ještě probíhala formou směrnice a nikoliv formou nařízení, které je rovnou platné ve všech provinciích říše EU bez zpomalování v jednotlivých „zákonodárných“ sborech. Stejně jako se to chystá v oblasti AML.

Hezký den!

Pavel

Vložil Marta212 (bez ověření), 21. Říjen 2022 - 23:46

Jen hlupák může toto napsat. Pavle, zklamal jste mě. Je vidět, že o senátu moc nevíte a možná ano a vadí vám jako Zemanovi, Babišovi, Okamurovi a všem, ne zrovna slušným lidem. Slovník máte podobný. Senát má důležitou ústavní funkci. Přece jen nezapřete družstevníka…

Vložil moje jméno (bez ověření), 15. Říjen 2022 - 3:49

Řízení o porušení povinnosti. Řízení je málo, je potřeba provincii přísně potrestat a sebat ji všechny kompetence, které ještě má. Provincie si nebude poroučet a vyskakovat Vládnout provincii bude římský správce provincie. Říše římská taky pevnou rukou řídila všechny provincie, které zabrala, porobila si je a pak je ovládala. Postavila si v provincii své paláce, vše jim nařídila, o vše je obrala, zdecimovala je, a pak jednoho krásného slunečného dne, kde se vzal, tu se vzal..... přišel krach říše římské.

Vložil Justitianus, 15. Říjen 2022 - 13:31

Ono je s podivem, že Protektorat Böhmen und Mähren vůbec ještě smí vydávat nějaké vlastní předpisy. Ale to je jen dočasný ústupek. Na odstranění tohoto naprosto nepřijatelného stavu se pracuje.

Vlastní měna, a dokonce vlastní ústava – to je také troufalost malého nepatrného národa, které bude nutno učinit přítrž.

Vždyť oni ti Tscheche nejsou tak špatní. Víc než 55 procent z nich chápe že přimknutí k Říši je jediným způsobem jak malý národ může přežít. Jen pod ochrannymi křídly německé orlice a pod francouzským poklopem na smradlavý sýr mohou malé národy volně dýchat. Jen takto chráněny mohou uchovat svou svébytnost a radostně přiložit ruce k dílu v rámci Velké Sjednocené Evropy.

Jen bezpodmínečná poslušnost a naprostá oddanost Říši musí býti naším heslem každodenním.

Justitianus

Vložil Schlesier (bez ověření), 15. Říjen 2022 - 13:41

„Vždyť oni ti Tscheche nejsou tak špatní.“ (Vložil Justitianus, 15. Říjen 2022 – 13:31)

Nezapomínat na Mährer und Schlesier! Himmel Herrgott.

Vložil Občan EU (bez ověření), 15. Říjen 2022 - 16:41

Pro mentalitu občanů ze zemí východního bloku je příznačné jejich nadšení pro vstup do EU, kvůli miliardovým dotacím.

Stejně tak je pro tyto „slave“ příznačná jejich nechuť v EU zůstat, úměrně rostoucí s blížící se dobou, kdy se stanou čistými plátci do společné kasy.

EU fungovala dobře, než přijala státy východního bloku, to byla velká chyba.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".