Kamerový systém - reciprocita

Vložil rivr, 21. Červenec 2011 - 18:30 ::
Dobrý den,
dle §12/1 ObčZ je možnost uchovávat zvukové i obrazové záznamy o FO pouze s jejím souhlasem. Pro účely SVJ rozlišuje UOOU dvě zóny – jedna potřebuje explicitní souhlas člena SVJ (výtah, vchod do bytu apod.) druhá nikoli (schránky, vchod do domu, sklepy, apod). A dále musí být zóny dle UOOU viditelně označeny „že jsou monitorovány“

Můj dotaz je:
pokud jsem jako Vlastník NEDAL souhlas s monitoringem je toto reciproční – tedy vztahuje se označení „monitorovaný prostor“ jen k jeho původci nebo může na základě uvedeného nahrávat a kamerovat i ten na koho je monitoring namířen ??
(…je to podobé jako když přicházíte na úřad kde je totéž napsáno na dveřích a vy prostě nemůžete jinak než vstoupit nebo
totéž jako když Vám Telefonica v telefonu oznámí že „V rámci zvyšování kvality je hovor monitorován
)
děkuji rivr

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil j.p. (bez ověření), 1. Srpen 2011 - 15:04

  Musel byste mít registraci na ÚOOÚ.

  Vložil lolek (bez ověření), 2. Srpen 2011 - 2:46

  aha, takže pokud jdu na úřad nebo na benzinku kde je vizitka, že „prostor je monitorován a nahráván“ případně v telefonu slyším, že mne nahrávají (hlášení škody pojišťovně, různé info-linky apod.) – tak ale já když použiju soukromě svůj soukromý diktafon nebo video na mým mobilu – tak já potřebuju registraci na UOOU ?? No myslím, že to je „na palici“ … nebo snad je na studenou sprchu … :)) (a ne pro mne)

   lolek

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".