Kamerové systémy

Vložil V.S. (bez ověření), 3. Říjen 2013 - 10:18 ::

Dobrý den ,

nemáte někdo na bytovém domě umístněný kamerový systém? Jaké jsou vaše zkušenosti s registrací na UOOU, spokojenost s funkčností kamer, případně typ na firmu…díky moc V.S. Zlínksý kraj

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jiří Šimara, 21. Květen 2015 - 11:50

  Snažím se zaregistrovat na ÚOOÚ, ale ten formulář je pro mě trochu „španělská vesnice“. Může mi někdo poradit co kde napsat? Nemyslím tím osobní údaje atd. Děkuji.

  Vložil Jiří Kardaš (bez ověření), 15. Září 2015 - 13:30

  Doporučuji legalnikamery.cz

  Vložil karelh, 4. Říjen 2013 - 19:38

  Dobrý den, kamerový systém máme necelé tři roky.

  Registrace u UOOU byla bezproblémová, vyplnil jsem příslušný formulář na jejich webu a po cca 14 dnech nás zaregistrovali.

  Instalaci schválilo shromáždění, včetně změny stanov a máme 100%-ní písemný souhlas všech vlastníků k instalaci.

  Kamery jsou umístěny při vstupu do domu a vstup do sklepa. Záznam uchováváme 3 dny, pak je automaticky přemazán. Dům má zvenku tabulky o kamerách se záznamem.

  karelh

  Vložil Martin Kovář (bez ověření), 22. Listopad 2013 - 14:28

  Dobrý den. Psal jste, že registrace u UOOU byla bezproblémová. Chci se zeptat, jakou dobu uchovávání záznamů máte. Právě se chystáme tu žádost podat a podle doporučení UOOU je to 7 dní, což se nám zdá málo Nemáme trvalý dohled a v případě, že se někdo vrátí po 14 dnech z dovolené a najde vykradený byt, tak mu kamerový záznam nepomůže.

  S pozdravem Martin Kovář

  Vložil Karel Ostrý (bez ověření), 23. Listopad 2013 - 4:14

  my máme standardně 60 dní – to je kapacita HDD kam se záznam ukládá, ale pak jen vyměníme HDD za jiný HDD a takhle je točíme 5×. Nám tedy kamerový systém pomůže. Používáme ho i na sledování návštěv a také na rozúčtování – např s ním měříme kolikrát kdo jel výtahem, zda jel sám nebo s někým a kolikrát použil které dveře …a třeba i zda uklízel společné prostory nebo ne. V přízemí nahráváme i zvuk. Odvozujeme od toho opotřebování společného majetku.

  Mohu říci, že máme barák „jako ze škatulky“ (zatím).

  Karel Ostrý

  Vložil Evík, 5. Červen 2014 - 12:14

  Pro Karla Ostrého, „Používáme ho i na sledování návštěv a také na rozúčtování – např. s ním měříme kolikrát kdo jel výtahem, zda jel sám nebo s někým a kolikrát použil které dveře …a třeba i zda uklízel společné prostory nebo ne..“ Tak to je hustý, u vás bych asi bydlet nechtěla, lépe už jsou hlídané snad jen detenční ústavy a vězení. Nemáte v baráku náhodou přezdívku „UCHO“? Evík.

  Vložil Martin Kovář (bez ověření), 27. Listopad 2013 - 17:35

  Omlouvám se, že reaguji s mírným zpožděním. 60 dní by se nám líbilo. Ale z Vašeho psaní není jasné, zda tuto dobu máte registrovanou u UOOU a zda to bylo bez problémů, nebo jste museli dávat nějaké zdůvodnění. Děkuji Martin Kovář

  Vložil Romana Malá (bez ověření), 3. Listopad 2013 - 17:18

  Máme dům ve Zlíně, kamerové systémy nám instalovala firma Sikur Systems a funguje spolehlivě. Mají web www.kamerovysystem.cz. Ale udělali jsme to tak, že nejprve registrace na UOOU a až po schválení registrace jsme instalovali. Dali jsme si to do smlouvy o dílo.

  Vložil # (bez ověření), 7. Říjen 2013 - 10:59

  Kdo má přístup k záznamům? Předpokládám, že všichni.

  Vložil ps (bez ověření), 7. Říjen 2013 - 10:51

  Dobrý den, není náhodou nutný 100%ni souhlas všech obyvatel domu? Snímanými budou obyvatelé, tedy ti lidé, kteří se v domě pohybují, zatímco vlastník může byt pronajímat a v domě se vůbec nevyskytovat.

  Vložil pepan (bez ověření), 14. Říjen 2013 - 5:22

  100%ní souhlas je nutný pouze při zaměření kamer na vchodové dveře do domu a vchodové dveře do výtahu, nutost 100%ního souhlasu je od osob bydlících v domě, za osoby do 18let podepíše rodič.

  Vložil Neználek' (bez ověření), 7. Říjen 2013 - 18:57

  Není. Dokonce ani souhlas všech vlastníků NENÍ nutný vyjma, když Vám někdo zamíří kameru na dveře nebo ji dá do výtahu. Ostatní prostory nevyžadují 100% a postačuje hlasování.

  Neználek

  Vložil ps (bez ověření), 16. Říjen 2013 - 7:36

  Dobrý den, jak to tedy správně je se souhlasem k provozování kamer. systému? Neználek tvrdí, že není nutný souhlas všech vlastníků byt. jednotek, druhý zde zase tvrdí, že je nutný 100% souhlas všech obyvatel domu když jsou snímány vchodové dveře.

  Prosím pana Lake o správné stanovisko. Děkuji

  Vložil petrsv, 16. Říjen 2013 - 8:45

  Ohledně kamerového systému se záznamem v bytovém domě panuje rozdíl mezi teorií a praxí. Zákon je totiž napsán špatně (kdo by to řekl…?), a tak i ÚOOÚ přistupuje k tomuto poněkud liberálně. Podle zákona potřebujete mít souhlas každé osoby, která se po domě pohybuje, tedy nejen 100% vlastníků, ale i nájemníků, návštěv, kurýrů, opravářů, apod. Protože je evidentní, že je to nesmysl, stačí souhlas Shromáždění (většina, nikoli 100%), který je potřeba tak jako tak, protože jde o nemalou investici, která bude jen těžko v pravomoci Výboru. Dále označení prostoru a správce kamerového systému. Kamery musí zabírat pouze společné prostory, nesmí být zaměřeny na dveře bytů a nesmí být ve výtahu. Velmi doporučuji zanesení informací o kamerovém systému do Stanov nebo Domovního řádu.

  Vložil ps (bez ověření), 16. Říjen 2013 - 10:14

  Dobrý den, ok. Když informace o provozování kamerového systému nebude zanesena ani ve stanovách SVJ ani v domovním řádu, tak se co může jak teoreticky tak v praxi stát? když by si třeba někdo nový pronajmul v domě byt, tak kdyby nebyl kamer. systém ani v jednom, tak by mohl požadovat po SVJ ukončení provozu kamer. systému?

  Vložil petrsv, 16. Říjen 2013 - 10:58

  Požadovat může, co chce. Ale moc platný mu to nebude. Zřízení schválilo Shromáždění, zrušení může schválit opět jenom Shromáždění. Pak je tu šance, že to bude magor a dá to k soudu. Je potom otázka, kdo bude mít lepšího právníka a jestli byly dodrženy všechny podmínky provozu. To jsou už ale příliš velké spekulace, teorii bych radši přenechal jiným odborníkům. Je lepší tomu předcházet. Rozhodně nedoporučuju něco utajovat. Naopak, kamerový systém je pro SVJ přínosem, a tak je to potřeba taky prezentovat. Ochrana majetku i lidí, zvlášť v některých místech. Mějte všude cedule, mějte to dobře zabezpečený, zaneste to do Stanov nebo Domovního řádu (Stanovy by měly ovšem na Domovní řád odkazovat, jinak má minimální právní váhu) a nezapomeňte na registraci u ÚOOÚ.

  Vložil Detektivní služby, sledování, pátrání, o.p.s. (bez ověření), 16. Říjen 2013 - 8:59

  Pane petrsv,

  směšujete souhlas s pořízením věci (pokud je pořízení věci nutné pro provoz, opravu či údržbu společných částí domu, pak rozhodování v pravomoci SVJ je) a souhlas se sledováním lidí (tady rozhodování v pravomoci SVJ není, leda že byste prokázal, že sledování lidí je nutné pro provoz, opravu či údržbu společných částí domu).

  Detektivní služby, sledování, pátrání, o.p.s.

  Vložil petrsv, 16. Říjen 2013 - 9:24

  To je trochu jinak. Tím, že Shromáždění odsouhlasí zřízení kamerového systému, je projevena vůle většiny vlastníků, aby kamery v domě byly. Při dodržení dalších podmínek, o kterých jsem psal, není nutný žádný další souhlas lidí. Souhlas se sledováním lidí není v pravomoci SVJ a nic takového jsem ani nepsal.

  Vložil Detektivní služby, sledování, pátrání, o.p.s. (bez ověření), 16. Říjen 2013 - 9:28

  „Souhlas se sledováním lidí není v pravomoci SVJ a nic takového jsem ani nepsal.“

  Psal jste, že SVJ může sledovat lidi bez jejich souhlasu.

  Detektivní služby, sledování, pátrání, o.p.s.

  Vložil petrsv, 16. Říjen 2013 - 9:34

  Aha, zřejmě myslíte tuto větu: " Protože je evidentní, že je to nesmysl, stačí souhlas Shromáždění (většina, nikoli 100%), který je potřeba tak jako tak, protože jde o nemalou investici, která bude jen těžko v pravomoci Výboru." – pak tedy pardon, jestli to tak vyznělo. Myslím, že v dalším příspěvku jsem to upřesnil a je to jasné.

  Vložil Neználek' (bez ověření), 7. Říjen 2013 - 0:31

  máte li 100% souhlas spoluvlastníků, zdálo by se že není co řešit.
  Ale zeptal bych se co předcházelo Vašemu rozhodnutí si kamery pořídit? Bylo někomu „ublíženo“ nebo jen tak někdo viděl reportáž, která v něm vyvolala „běs“ a tak přesvědčil ostatní aby hlasovali pro kamery?

  Vložil svjvmt, 4. Říjen 2013 - 8:07

  Na webu UOOU je Diskuzní fórum, Názory úřadu, Poradna nebo je možno zaslat dotaz na konkrétní věc, nebojte se ke kováři. Zlínský kraj je od Krhové až po Strání, tady firma je, ale 50 km od Zlína. Projeďte int…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".