Jak postupovat proti vlasníkovi.....

Vložil Cinema, 27. Červen 2009 - 0:14 ::

Dobrý den. Máme v našem SVJ jako společný prostor místnost bývalé prádelny.Tuto místnost si zamkla paní ještě než jsme byli SVJ a udělala z toho skladiště.Pot­řebujeme tuto místnost pro potřeby SVJ.Toto se rozhodlo a odhlasovalo na schůzi společenství.Do­tyčná paní se o tom nehodlá vůbec s náma bavit natož místnost uvolnit.Opravdu nevíme, jak postupovat. Poraďte pokud máte někdo podobný problém. Předem děkuji za radu. František.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 27. Červen 2009 - 2:46

  Místnost patří ke společným prostorům domu. Takže chcete-li se do ní dostat, zavolejte zámečníka, který odvrtá zámkovou vložku a dá tam jinou. Náklady předepište k úhradě tomu vlastníkovi, který si místnost svévolně zamkl.
  Pokud po otevření zjistíte, že v místnosti je něco uskladněno, nelze to bohužel rovnou vyhodit do kontejneru. Zeptejte se té paní, zda jde o její věci. Pokud odpoví ano, naúčtujte jí za výlučné využívání společných prostor částku odpovídající nájmu (v částce jak je v místě obvyklé za vytápěné skladovací prostory) za období 3 roky zpětně a k tomu podíl na nákladech na vytápění, protože používala společné prostory domu výhradně pro svou potřebu a vznikl jí tím majetkový prospěch.
  Možná se s vámi ráda dohodne, že si to do 48 hodin vyklidí sama.
  lake

  Vložil Cinema, 28. Červen 2009 - 8:55

  Děkuji za odpověď.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".