istalace satantény 19.2

Vložil Ladislav Vokálek, 21. Duben 2019 - 23:32 ::

Stal jsem se podnájemníkem bytu v domě (Rezidence) se společnou satanténou, zaměřenou směrem 23,5. Ze studijních a zájmových důvodů potřebuji anténu do směru 19.2°. Pořizovatel zmíněné společné antény mi vypracoval nabídku na tuto separátní anténu (19.2) bez jakéhokoliv zásahu do substance a estetiky domu s náklady, které jdou na můj účet. Avšak nájemce a současně jednatel společnosti majitele domu povolení instalace odmítá se zdůvodněním, že mohu získat německé programy přes internet, což není jednoduché a vždy možné. Poraďte, prosím, jak majitele pro povolení uprosit.

Děkuji

s pozdravem

L. Vokálek

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Okolojdoucí2 (bez ověření), 22. Duben 2019 - 11:02

  Abyste splnil „bez jakéhokoliv zásahu do substance a estetiky domu“, tak to musí anténa levitovat a být neviditelná.

  Vložil Zdeněk II (bez ověření), 22. Duben 2019 - 8:28

  Radku, nějak jsem nepochopil z vašeho dotazu, kdo je vlastně majitelem domu, ve kterém máte pronajatý byt. Pokud se jedná o dům ve správě SVJ, pak jako nájemce bytu máte pozici omezenou v tom, že nejste v žádném vztahu s tímto správcem domu a žádost o souhlas k instalaci uvedeného anténního systému musíte řešit cestou vlastníka jednotky (vašeho pronajímatele). Jestliže jste srozuměn s tím, že tyto náklady jdou tzv. za vámi, pak nevidím žádnou překážku k získání souhlasu k instalaci zmíněného anténního systému. Tak jako správce domu nemůže kohokoli z vlastníků jednotek v domě omezovat v jeho právu využívat internetové připojení jím zvoleného operátora-poskytovatele takového připojení, tak je to také s možností využívat příjem signálů ze satelitního systému, pokud by připojení k anténnímu systému nepředstavovalo nějaké složitější zásahy do společných částí domu, k nimž by bylo pak potřeba získat souhlas všech dotčených vlastníků jednotek. Patrně vhodné bude také řešit ujednání se SVJ, že v případě, kdy by byl váš nájemní vztah ukončen a odstěhujete se z domu jím spravovaného, nebudete požadovat žádné kompenzace za to, že vámi užívaný anténní systém zůstane k využití případným zájemcům ze SVJ, případně že zajistíte demontáž tohoto systému a uvedení všeho do původního stavu na vaše náklady. Každopádně moje stanovisko není směrodatné, doporučuji nezávisle se obrátit s dotazem na Telekomunikační úřad v Praze Vysočanech, aby vám poradili, jak postupovat.

  Vložil Zdeněk II (bez ověření), 22. Duben 2019 - 8:30

  Ladislave omlouvám se za záměnu jména.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".