HUP na hranici pozemku.

Vložil Soňa (bez ověření), 31. Říjen 2017 - 11:50 ::

Dobrý den, prosím Vás o názor. Máme dvojdomek a se sousedem jsme umístili dvojmístnou HUP na naši zahradu do plotu s dvířky ven ze zahrady (tak jak to má být). Zkolaudováno asi před 13 lety. Nyní ale soused koupil pozemek za plotem a celý ho oplotil. HUP se tedy uvěznil uvnitř jeho zahrady. Soused chce přeložit HUP o pár metrů tak, aby byl HUP ven ze zahrady, ale už nepočítá s naší přípojkou. Pro nás to ovšem znamená obejít s plynem kolem celého domu a přes celou zahradu až před dům. (Dům mám nyní ze tří stran sousedy.) Jak máme v této věci dále postupovat, když soused nebude k nám vstřícný, tak jako jsme doposud byli my k němu (13 let má na naší zahradě HUP a na našem domě elektrickou přípojku bude mít i nadále) Můžeme se nějak bránit? Neexistuje nějaký zákon, že když už přípojka byla zkoulaudovaná, tak může „dosloužit“? Nebo nějaký zákon, že když soused tuto situaci způsobil, tak nám má být nápomocný, nebo to zcela řešit sám? Asi jsme moc naivní, ale nevíme co dál. Děkujeme za názor, pokud možno nějak podložený. Přeji pěkný den všem. Soňa

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 31. Říjen 2017 - 17:59

    a budete trvat na jejím plnění, tedy dodávce plynu. Zásah do přípojky (t.j. zařízení před prvním hlavním uzávěrem) může provádět jen oprávněný dodavatel na pokyn plynárenského závodu. Odpojit Vás může jen z důvodu dluhu. Jiný důvod neexistuje. Váš laický názor na dvojmístnou HUP je vadný. Na přípojce je jen jeden, první HUP. Další jsou sekční uzávěry. Je ovšem možné, že před 13 lety nějaký fušer HUP vůbec neinstaloval. Problém se sousedem ovšem můžete mít pokud by zavřel tento sekční uzávěr a nechal odstranit Vaši domovní instalaci za uzávěrem vedenou v zemi až na hranici Vašeho pozemku. Především by jste měl u svého distributora (podle území E.ON, PRE nebo Inoggy) zjistit kde končí majetek plynárny a kde začíná Vaše domovní instalace vedená po cizím pozemku a nechte si vytisknout výkres. Dále se můžete s nějakou odbornou firmou poradit jak se napojit jinou trasou. No a hlavně nabídněte sousedovi věcné břemeno na elektrickou přípojku výměnu za VB na Vaši plynovou instalaci. Jakmile řízne do plynu je bez elektriky.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".