funkce revizora SVJ

Vložil Marek (bez ověření), 1. Březen 2019 - 11:10 ::

Dobrý den,

dovoluji si vás požádat o radu – je s funkcí revizora SVJ opravdu z hlediska živnostenského zákona spojena povinnost měsíčních odvodů na sociálním a zdrav. pojištění z příjmu za tuto funkci? nebo to platí jen pro předsedu SVJ

díky za pomoc

Marek Kříž

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 1. Březen 2019 - 18:28

  není spojena s konkrétní funkcí, ale výší odměny, tedy zadanitelného příjmu.

  Vložil pojištění (bez ověření), 2. Březen 2019 - 10:31

  Platba soc. a zdr. pojištění je spojena s konkrétní funkcí, resp. s konkrétním vztahem mezi SVJ a funkcí. Např. odměna uklízečce na DPP do 10 tis./měsíc je bez soc. a zdr. Odměna volenému orgánu podléhá vždy zdr. a nad 2 999 Kč podléhá i soc.. Už se to tu opakovaně řešilo. Záleží tedy na tom, zde je revizor volenou funkcí či nikoliv.

  Vložil Marcela58 (bez ověření), 2. Březen 2019 - 10:22

  momentálně řešíme skutečnost,že jako členové SVJ nejsme dostatečně informování o nakládaní s finančními prostředky na společném účtu.Zažádali jsme o předložení některých neprůhledných dokladů. Zajímalo by nás mimo jiné jestli se odvody z příjmu ve formě odměn výboru také platí ze společných financí. První termín 28.2.19 předložení faktur náš předseda pro nedostatek času zrušil.Další předběžný termín přislíbený místostarostkou na úterý 5.3.19 dosud nebyl potvrzen. Předseda se vymlouvá na zdravotní stav.

  Vložil Hubert (bez ověření), 3. Březen 2019 - 14:31

  Predpokladam, ze se vse plati z jednoho uctu … tj zajimaji Vas pohyby na uctu … většinou jsou k tomu faktury. Vybor SVJ ma ve sve pravomoci samostatne rozhodovat o provadeni praci do urcite vyse a zbytek podleha schvaleni shromazdeni.

  K uvedenému bodu staci predlozit vypis z uctu a oznaceni ci primo faktury. Vybor pak u faktur muze dolozit zda se jedna o opravy na spolecnych castech a eventuelne ze o nich rozhodnul. U nas je 3 cleny vybor a platby podepisuji 2 clenove … tj neprimo tak stvrzuji sve samostatne rozhodnuti. Pokud Vam vadi samostatne rozhodovani vyboru, můžete sve dotazy prednest na shromazdeni vlastniku a nechat o nich hlasovat.

  Druhy dotaz je spise v kolonce vyuctovani a na to by měli byt zpracovany pravidla, odsouhlasene shromazdenim … tak aspoň mame u nas.

  V dnesni elektonicke době, není problém davat u kazde platby nejake info co to je za platbu.

  Vložil pojištění (bez ověření), 2. Březen 2019 - 10:37

  Odvody z odměn za SVJ se pochopitelně platí ze společných financí. Z jakých jiných financí by se platily? Z hrubé odměny členů orgánů se platí daň a odvody, které také půjdou z běžného účtu SVJ. Členové orgánů by měli dostat pouze odměnu po srážkách, ale ta bude také zaplacena ze společných financí. I když možná v SVJ s místostarostkou to děláte jinak.

  Vložil Zvídavý (bez ověření), 4. Březen 2019 - 11:54

  Ze společných financí SVJ (např. FO) bude zaplacena hrubá mzda odměn plus pojíštění, které odvádí za zaměstnance SVJ (nikoliv pojištění, které odvádí zaměstnanci tj. členové SO a srazí se jim z odměn, protože to snižuje hrubé mzdy).

  Nebo vyjádřeno jinak to bude čistá mzda z odměn plus daň z příjmů sražená členům SO odváděná FÚ plus pojištění odváděné a sražené zaměstnancům (členům stat. orgánu) plus pojištění odváděné organizaci tj. SVJ.

  Vložil VN (bez ověření), 1. Březen 2019 - 15:24

  Je to člověk , jehož funkce je uvedena ve stanovách , které dále vymezují jeho pravomoci a odpovědnosti ? Poté se naň z hlediska daní a odvodů nahlíží úplně stejně , jako na člena výboru…

  Vložil 25Malý (bez ověření), 2. Březen 2019 - 12:44

  Nejsem daňař. Účetní na výbor pohlíží jako na statutární orgán, kdežto na revizora jako na běžného zaměstnance. A to i když oboje jsou volené funkce. Je to tak dobře, či nikoliv?

  Vložil Werewolf, 2. Březen 2019 - 21:15

  Záleží, co máte ve Stanovách. Pokud je tam uvedeno, že dalším voleným orgánem je revizor, kontrolní výbor, apod., je placen stejně jako statutární orgán. Pokud tam uveden vůbec není a jen jste si ho kdysi vymysleli na schůzi, pak nevidím důvod, proč by nemohl pracovat klidně na DPP.

  Vložil Zdenek 22, 1. Březen 2019 - 15:06

  K čemu vám je revizor? Jaké má kompetence? Udělejte revizory ze všech vlastníků tím, že jim zpřístupníte přes vhodnou webovou službu veškeré dokumenty SVJ.

  Vložil VN (bez ověření), 1. Březen 2019 - 15:21

  když chtějí revizora , ať si jej pořídí. Je to jejich věc..

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".