Financování výměny oken

Vložil SVJ Bystré, 17. Duben 2009 - 6:40 ::

Dobrý den. V květnu chceme uskutečnit výměnu oken. Prosím o radu, jak co nejlépe a bez problému zafinancovat výměnu.

 1. osm bytů, úvěr se vezme na celé SVJ,tři byty mají peníze a chtějí si výměnu zaplatit samy. Dle faktury víme, kolik bude na jednotlivý byt + rozpočítání společných oken a dveří, kdo má peníze zaplatí mimořádnou splátku.
 2. tři byty si od začátku platí vše, SVJ vezme úvěr jen na pět bytů a společná okna a dveře. Tři byty po rozpočítání společných oken a dveří doplatí svůj díl.

Pokud bychom žádali o dotaci z programu Panel nebo Zelená úsporám je lepší vzít úvěr na všech osm bytů? Nebo existuje ještě jiné a úplně jednoduché řešení? Moc děkuji za pomoc Irena F.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ivo6 (bez ověření), 17. Duben 2009 - 8:54

  Pokud jste panelak, tak se Zelnou usporam nepocitejte vubec (pro panelak jen zmena vytapeni). Pokud nejste panelak, tak z vymenou oken nevystacite, – je nutne provest zaroven dalsi dve opatreni (strecha, stena, podlaha, rekuperace, zmena vytapeni). ivo6

  Vložil SVJ Bystré, 17. Duben 2009 - 12:40

  Děkuji za reakci. To jediný mi je celkem jasný. Spíš mne zajímá jak ideálně výměnu v našem případě zafinancovat, z ostatních diskusí mi přijde, že někde neustálé číhá problém. Irena F.

  Vložil Anonymo (bez ověření), 17. Duben 2009 - 13:59

  Z ostatních diskusí celkem jasně vyplynulo, že záleží na tom, jsou-li okna součástí jednotek nebo společnou částí domu.

  Okna = součást jednotek: každý si hradí své okno sám, „FO“ do toho nezatahujte nebo to jen zamotáte, ne že by to nešlo rozmotat, ale málokdo to pochopí a pak je oheň na střeše. Hromadný úvěr je hodně nestandardní, běžně si přece úvěr se sousedem neberete, ne?

  Okna=společná část domu: hradí se z „FO“, SVJ si na to může vzít úvěr, ale pak nechápu, jak by to někdo mohl splatit předčasně. Dlužníkem je přece SVJ. Všichni platí do „FO“ podle svých podílu na spol. částech.

  Okna na schodišti se hradí z „FO“, to je snad samozřejmé.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".