Dotaz

Vložil Anonymous, 28. Březen 2008 - 7:39 ::

Podlahová plocha všech místností nebytového prostoru nebo rozestavěného nebytového prostoru včetně ploch určených výhradně k užívání s nebytovým prostorem, popřípadě s rozestavěným nebytovým prostorem; do této plochy se započítává jednou polovinou podlahová plocha vnitřních ochozů a jiných ploch, které jsou součástí meziprostoru.

72/1994 Sb., § 2, písmeno j) Teď se budu asi ptát hloupě, ale opravdu nerozumím co se myslí hlavně tímto: do této plochy se započítává jednou polovinou podlahová plocha vnitřních ochozů a jiných ploch, které jsou součástí meziprostoru. Co je meziprostor? Děkuji Marcela

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil kolář, 29. Březen 2008 - 23:26

  Neptáte se hloupě, jenom na nepravém místě. Myslet si co je „meziprostor“ můžeme co chceme, v tomto případě asi spíše „domnívat“. Dotaz je třeba třeba směřovat na MMR, kde Vám ho rádi zodpovědí. Čekací doba je cca měsíc. Bylo by vhodné potom odpověď zde uvést.

  k.kolar@centrum­.cz

  Vložil Anonymous, 6. Květen 2008 - 13:30

  Tak odpověď jsem dostala, ale nevím jestli jsem to pochopila.Je meziprostor i to, když vlastník vybudující si půdní vestavbu, vystaví schodiště do prostorů půdní vestavby v prostoru společné chodby? Rozšířil si bytovou plochu o šíři toho schodiště? Podle nás ano. Marcela

  Vložil x (bez ověření), 6. Květen 2008 - 12:59

  Tak odpověď jsem teď dostala:

  MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ Ing. Pavel Rakouš ředitel odboru bytové politiky
  rakpav@mmr.cz

  V Praze dne 30. 4. 2008
  Č.j. 11775/08–51, E 351/2008

  Vážená paní,

  k Vašemu dotazu ze dne 31. 3. 2008 k zákonu č. 72/1994 Sb., o vlastnictví bytů, ve znění pozdějších předpisů, sděluji. Pro definici podlahové plochy nebytového prostoru platí v zásadě to, co pro definici podlahové plochy bytu ovšem s některými odchylkami. Podlahová plocha nebytového prostoru je tvořena zejména podlahovou plochou všech místností, navíc však zákon stanoví zvláštní pravidla pro výpočet ploch vnitřních ochozů a jiných ploch, které jsou v nebytových prostorách součástí meziprostoru. Meziprostor dělí nebytový prostor horizontálně a vertikálně (např.podesta nebo již zmíněný ochoz), přičemž pro svou neuzavřenost není místností. Tyto plochy by měly být započítávány do výměry nebytového prostoru s ohledem na jejich charakter pouze jednou polovinou jejich výměry.

  Vložil Anonymous (bez ověření), 31. Březen 2008 - 10:39

  Dotaz jsem poslala a budu informovat. Marcela

  Vložil Jana1 (bez ověření), 29. Březen 2008 - 9:04

  Mám na to laický pohled. Meziprostor je ta část plochy, kterou používá jak vlastník nebytu, tak ostatní vlastníci v domě. Např. bývalá sušárna v suterenu, rekoulaudovaná na atelier. Chodbu ve sklepě používá více vlastníků. Kdybych měla pochybnosti, obrátím se na stavební úřad.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".