Datové schránky

Vložil c.boudy6, 10. Červen 2009 - 20:27 ::

Měl jsem poprvé možnost si vyzkoušet, jak datové schránky fungují. Nestačil jsem se divit, když jsem si to vyzkoušel sám na sobě a zadal nejnutnější údaje o své osobě. Automaticky se mi zobrazily veškeré údaje z výpisu dat v obchodním rejstříku v ARES o předsedovi výboru společenství, dalších členů výboru, vzniku společenství atd. Opravdu velice zajímavé!!

Vrubel

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonym15 (bez ověření), 11. Červen 2009 - 20:18

  DatoveSchranky.info (www.datoveschranky.info) – Oficiální informační web o datových stránkách a novinkách spojených se zákonem č.300/2008 Sb.

  http://www.datoveschranky.info/caste-dotazy/

  Musí mít datovou schránku i společenství vlastníků jednotek (SVJ)? Nemusí. Společenství vlastníků jednotek není zapsáno přímo v obchodním rejstříku, nýbrž v podrestříku S, tudíž datovou schránku mít nemusí. Datovou schránku si však musí povinně zřídit všechna družstva, tedy i včetně bytových

  Vložil Anonyma (bez ověření), 11. Červen 2009 - 20:22

  Jen poznámka u těch bytových družstev – ano, ale ne že si schránky budou muset zřídit, ale budou jim zřízeny .....

  Vložil Pavel, 11. Červen 2009 - 1:10

  Pro SVJ není povinnost mít datovou schránku, je to pouze dobrovolné. SVJ nejsou zapisovány do obchodního rejstříku.

  Viz zákon nebo stanovisko MV na stránkách datových schránek.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Petr K. (bez ověření), 11. Červen 2009 - 8:22

  Dobrý den, SVJ nejsou zapisovány do OR?

  Petr

  Vložil Novák Jiří (bez ověření), 11. Červen 2009 - 8:37

  Znění zákona č.72/1994 Sb.o vlastnictví bytů hovoří jasně:

  Společenství vlastníků jednotek

  § 9

  nadpis vypuštěn

  (1) Společenství vlastníků jednotek (dále jen „společenství“) je právnická osoba, která je způsobilá vykonávat práva a zavazovat se..

  § 10

  nadpis vypuštěn

  (1) Společenství se zapisuje do rejstříku společenství vlastníků jednotek vedeného soudem určeným zvláštním zákonem k vedení obchodního rejstříku

  Vložil Novák Jiří (bez ověření), 11. Červen 2009 - 8:30

  Dle mého názoru SVJ jsou zapisovány do OR a během července až srpna 2009 dostanou předsedové výborů obály s pruhem a přístupové kody pro vstup do datových schánek. MVČR je založí automaticky.

  Jirka

  Vložil tata_FIDO, 11. Červen 2009 - 8:54

  DOTAZ From: info@datoveschran­ky.info [mailto:info@da­toveschranky.in­fo] Sent: Thursday, April 16, 2009 8:20 AM To: dotazy@datoves­chranky.info Subject: Veřejný dotaz

  Dobrý den, musí si zřídit datovou schránku také Společenství vlastníků bytových jenotek vzniklé ze zákona č. 72/1994 Sb. což je také právnickou osobou protože jsme zapsáni v rejstříku společenství vlastníků jednotek u krajského soudu a nejsme zapsáni v obchodním rejstříku? Na právnické osoby se vztahuje zákon č.300/2008 Sb a tam Společenství vlastníků není. Soudíme, že SVBJ si nemusí tuto schránku zřizovat. děkuji za odpověď

  za SVJ xxx


  ODPOVĚĎ: Dobrý den,

  přesně jak jste napsal, datovou schránku nemáte povinou, protože nejste zapsáni v obchodním rejstříku. Datovou schránku si můžete nechat zřídit na žádost, pokud ji chcete.

  Děkujeme, že jste nás kontaktoval.

  S přáním hezkého dne

  Veronika Dobšová odborný konzultant

  Adresa: Na Cihlářce 30, 15000 Praha 5 Web:www.e-invent.eu E-mail:veronika­.dobsova@e-websolutions.eu

  Vložil Novák Jiří (bez ověření), 11. Červen 2009 - 14:16

  Dobrý den, omlouvám se, ale netuším čemu se říká rejstřík společenství vlastníků jednotek (SVJ). Pokud je společenství právnická osoba (PO), tak by měla být zapsána v rejstříku a to rejstříku obchodním, vedeném u příslušného krajského soudu. Tedy alespoň mě vychází následující: SVJ je PO, pak je v rejstříku obchodním, tedy automaticky dostane kody a MVČR založí ze zákona (bez žádosti) datovou schránku. Opravte mě pokud se mylím.

  Jirka

  Vložil Matějka Jaroslav, 11. Červen 2009 - 14:30

  Vážený p.Novák Jiří,

  SVJ je „zvláštní“ právnická osoba založena na základě zvláštního zákona, není založena dle Obchodního zákoníku za účelem podnikání, proto se nezapisuje do Obchodního rejstříku.

  Tak, jak jste psal dnes v 7.37 je SVJ zapsáno do REJSTŘÍKŮ SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ JEDNOTEK vedeného soudem určeným zvláštním zákonem k vedení obchodního rejstříku, tedy SVJ se nezapisuje do OBCHODNÍHO REJSTŘÍKU, ale do samostatného zvláštného rejstříku.

  Matějka

  Vložil Lenka K (bez ověření), 12. Červen 2009 - 8:14

  Když si člověk najede na webu na „obchodní rejstřík“, nechá si vyhledat nějaké SVJ, tak mu to najde, ale ve výpisu je napsáno: V ý p i s z rejstříku společenství vlastníků jednotek.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".