Další regulace z EU, tentokrát v pracovním právu

Vložil Pavel, 8. Červenec 2023 - 17:48 ::

Množstí euroúředníků plodí množství předpisů, kterými regulují život v EU. Tyto předpisy jsou pak pod sankcí implementovány do národních předpisů.

Z oblasti pracovního práva třeba Směrnice EU 2019/1158 o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem rodičů a pečujících osob. Tato Směrnice ale nebude mít velký dopad do podmínek SVJ a BD.

Daleko větší dopad bude mít nová úprava dohod o provedení práce (DPP). Mimo jiné bude zaměstnavatel povinen rozvrhnout zaměstnanci pracovní dobu v písemném rozvrhu a seznámit s ním zaměstnance nejpozději 3 dny předem. Nově se u DPP zavede dovolená a překážky v práci na straně zaměstnavatele (ST 423).

Protože DPP upadly z ideologických důvodů v nemilost, tak se u DPP plánuje ve Zdražovacím balíčku (ST 488) zavést v některých případech i sociální daň.

K čemu to všechno povede?

Naroste administrativní náročnost u zaměstnavatelů i u státu (který má podle některých pomatených výroků vrchnosti údajně šetřit) a DPP se prodraží. Takže stát dosud dostával alespoň daň z příjmů. Předpokládám, že místo DPP nastoupí ve značné míře šedá ekonomika a stát vybere méně. Ale další ideologický cíl bude dosažen a o to tu jde.

Hezký tropický den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Cíl (bez ověření), 8. Červenec 2023 - 18:14

  Cíl státu je jasný:

  Trestat poctivé a tím snížit jejich počet.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".