Čemu slouží pokuta

Vložil Anonymous, 30. Červenec 2016 - 9:44 ::

Pan Hajdy uvádí, že pokuta neslouží výdělku (obohacení) příjemce pokuty, nýbrž má funkci výhradně preventivní, výchovnou, donucovací a odstrašovací.

Pan Hajdy má patrně za to, že pokuty za překročení povolené rychlosti se vybírají na místech, kde je potřeba dopravu zklidnit, a ne na místech, kde se pokuty snadno vyberou. Pan Hajdy patrně není řidič ani účastník silničního provozu v tuzemsku.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pokuta (bez ověření), 5. Srpen 2016 - 11:25

  Podle článku

  http://www.lidovky.cz/…y-domov.aspx?…

  mají celníci jasno, čemu pokuta slouží.

  V článku se píše, že celníci zavazí u dálnice, co je pravda. Stojí v zákazu stání na dálnici na nebezpečných místech, měli by dostat pokutu, a to opakovaně.

  Vložil HajdyHou (bez ověření), 3. Srpen 2016 - 1:28

  ISBN 978 80–7502–077–2 Civilní-právo-procesní 2015 str.12

  „Účelem výkonu rozhodnutí nikdy není dlužníka trestat: tato myšlenka mohla být spojována s exekucí personální (o tom viz dále), která již v moderním právním státu nemá místo. V současné době jde pouze o to, vymoci dlužné plnění anebo přimět dlužníka nepřímo, aby plnil. Naplňuje-li někdy dlužník tím, že neplní své závazky, zároveň skutkovou podstatu trestného činu (např. zanedbání povinné výživy podle § 196 TZ), nevylučuje to souběžné civilní vykonávací řízení a řízení trestní.“
  Mám pouze obavu, že co z §13 plyne gramaticky, posoudí soud teleologicky a já utřu hubu (vy v mém případě také, ale Vy tu jen plkáte a sám nic skutečně neřešíte). Čekat tedy 10 let, bravurně pak prokázat, že jsem v r.2015 nedstal podklady a inkasovat 338.000 – tak to že by to prošlo u soudu, si může myslet jen Brouk Pytlík.
  Vložil Ignác (bez ověření), 31. Červenec 2016 - 16:04

  Pokuta má funkci léčebnou.

  Vložil Anonyous (bez ověření), 30. Červenec 2016 - 10:41

  A co s tím budete dělat?? Dejte podnět parlamentu, co třeba zakázat pokutování?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".