bytové vodoměry

Vložil Fučelová (bez ověření), 21. Leden 2014 - 14:36 ::

Dobrý den, chci se zeptat,zda je možné hradit výměnu domovních/bytových vodoměrů ze společných finančních prostředků na správu domu.Na domě je jeden hlavní vodoměr a každý byt má svůj bytový vodoměr.Jedná se nám o výměnu všech pěti vodoměrů.Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil timec, 23. Leden 2014 - 19:45

  Tak mě napadlo, zda by výměna vodoměrů neměla nyní patřit mezi „náklady vlastní správní činnosti“ a rozpočítávat náklady spojené s jejich výměnou na každou jednotku stejně?

  Vložil svjvmt, 22. Leden 2014 - 14:07

  Já vás odkážu na řešení z NV § 5/3: „d) rozvody vody teplé i studené včetně stoupacích šachet, ať jde o hlavní svislé rozvody, nebo odbočky od nich až k poměrovým měřidlům pro byt, nebo k uzávěrům pro byt, nejsou-li instalována měřidla pro jednotlivé byty, včetně těchto měřidel nebo uzávěrů; to se netýká rozvodů uvnitř bytu, včetně vodovodních baterií,“
  Je to jasné?

  Vložil lake, 22. Leden 2014 - 15:19

  Pan svjvmt nemá pravdu a mate tazatele. Je nutno vyjít ze znění Prohlášení vlastníka budovy. Jedině to (a znění ZoVB) je platné pro definici vlastnických vztahů v domě. Nic jiného nepřichází u domu rozděleného podle ZoVB v úvahu.

  K NV č. 366/2013 by se mohlo přihlédnout pouze pokud Prohlášení vymezuje části domu neurčitě, nebo je nevymezuje vůbec.

  lake

  Vložil MartinII, 21. Leden 2014 - 17:21

  To se zde řešilo již v lednu 2009 http://www.portalsvj.cz/…e/vodomery-4

  Třeba hledat, a ne zakládat nová vlákna. Rozhoduje shromáždění, stanovy a zákony. Komu vodoměry „patří“ ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".