anténa mobilního operátora

Vložil Anonymous, 10. Březen 2010 - 22:15 ::

Dobrý den,

byla nám nabídnuta možnost instalace antény mobilního operátora na střeše domu. Nemáte prosím někdo představu, kolik je za tento pronájem možné požadovat ( měsíčně / ročně )? A na jak dlouho se uzavírá smlouva a jaká to má negativa? Díky za info.

Verunda

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil FreeX, 15. Červen 2011 - 19:14

  Nebál bych se toho začal bych na těch 50 a tlačil na pilu (samozřejmě požadovat stanovisko ČTU případně stavební povolení, el. připojka atd.) nechat si posoudit od právníka smlouvu jak je výhodná, požadovat i spoluůčast na opravách střechy a užívání spol. prostor a zařízení.Zajistit aktualizaci pojistky v případě škody (kdyby byla z viny SVJ) způsobené nájmci. Na domě máme FM radio i TV vysílač v případě WIFI (také máme převaděč)je internet v bytech zdarma (platí se jen přípojka cca 300–500 Kč podle délky kabelu).Příjem z nájmu je příjemné ulehčení plateb do FO které nám hradí splátky úvěru na zateplení domu a případné rekonstrukce a opravy.

  Vložil Lika, 11. Březen 2010 - 10:06

  Poblíž nás to na střeše mají, už si přesně nepamatuji za kolik, ale je to částka někde mezi 50 až 100 tisíci ročně, myslím že jim zaplatili na dost let dopředu. Nedej Bože ale aby vám začalo zatékat do střechy pod „budkou“ s elektronikou! Bydlet v blízkosti antén bych tak úplně nadšený nebyl, elmag. vlnění se občas protlouká prostorem dost neodhadnutelně, sice přímo zdraví nepoškodí ale někdy může způsobit potíže („holčičí“) aniž by Vás napadla souvislost. Limity záření se obecně stanovují většinou ze statistických účinků: většině to nevadí ale právě Vy můžete „mít smůlu“.

  Vložil pavel777 (bez ověření), 22. Březen 2011 - 9:58

  O těch 100tis. ročně jsem taky slyšel, i když většinou operátor v prvním kole jednání tolik nenabídne.

  Vložil null (bez ověření), 21. Březen 2011 - 21:01

  Dobrý den, jestli se mohu zeptat -Lika: Odkud jste přišel na to, že " elmag. vlnění se občas protlouká prostorem dost neodhadnutelně" ??? Zvažujeme pronájem střechy dost mě to zajímá. Jde o směrové antény tj. toto vlnění se šíří v daném směru nasměrování antény, současně výkon je cca 10–15W. Směrem od budovy nikoli dolů či nahoru…

  Vložil ychtyl (bez ověření), 25. Květen 2011 - 21:36

  co se mě týče, nikdy bych si nic takového na střechu nenechal dát. Elektromagnetické vlnění (internet, mobily) je škodlivé, takže NEBRAT!

  Vložil Anonymous, 10. Březen 2010 - 23:49

  Jaká bude intenzita elektromagnetického pole v okolí vysílače?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".