Akutní novela NOZ

Vložil Pavel, 12. Srpen 2014 - 10:35 ::

Dnes MFDnes píše o připravované akutní novele, která má změnit až 10% ustanovení NOZ. Navazovat by měla zásadní novela.

Akutní novela má změnit např. obecnou úpravu právnických osob, právního jednání, promlčení, dědického a věcného práva i úpravu smluv.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 12. Srpen 2014 - 11:43

  O tomto řešení se ví už delší dobu a práce probíhají od března. Je zajímavé, že největšími odpůrci nynější „akutní“ novely byli ti, kdo měli jako experti mít od počátku na starosti aplikaci nové civilní legislativy:

  „Byla o tom i diskuse na KANCLu (Komise pro aplikaci nové civilní legislativy, pozn. red.), kde převažoval názor, že je potřeba počkat zhruba dva roky, až se nová civilní legislativa projeví v praxi, a pak až lze vyhodnocovat.“
  Hana Marvanová, první náměstkyně ministryně spravedlnosti, v rozhovoru pro server aktualne.cz dne 18.5.2014

  Počkat dva roky – to je názor naprostých neználků, nebo jsou v tom osobní zájmy. Chyby a nedodělky NOZ jsou přece jasné a známé od počátku. Není tedy třeba čekat dva roky, až se naplno „projeví v praxi“.

  Členům KANCLU jde o kšeft: dnes si vydělávají tím, že objíždějí semináře a píší o NOZ v jeho současné podobě, a za dva roky by měli jistý nový džob – budou vysvětlovat a přednášet o NOZ v novelizované podobě. Proto je jim spěch proti mysli. Teď z toho ještě nestačili vyrýžovat a vyždímat všechno co se dá.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".