ZoVB napsal: „Aby věc hlavní (dům – obytná budova) mohla sloužit svému účelu, musí být zajištěn zdroj dodávky vody (vodné,stočné), el. energie a musí být zajištěno vytápění tohoto domu – byť by se mělo jednat o věci vedlejší náležející k věci hlavní.“
Tento Váš názor postrádá jakékoliv právní opodstatnění. U bytového domu je bezpochyby nutno zajistit napojení na inženýrské sítě a dodávku vody, plynu, energie, což je nutné k tomu, aby budova mohla sloužit svému účelu a mohla být zkolaudována jako bytový dům.
Ovšem zajistit je široký pojem, který byste neměl zaměňovat s pojmem „vlastnit všechny přípojky k domu“. Žádný celostátně platný právní předpis nestanoví, že tyto přívodní/odvodní potrubí či sítě musí být spolu s domem v majetku jedné osoby. Mohou být přece pronajaty, nebo v bezplatném užívání, nebo je s jejich vlastníky uzavřena smlouva o dodávkách.
I kdyby dům i přípojky vlastnila tatáž osoba, není povinna zahrnout je do Prohlášení jako společné části domu, ani jako společné příslušenství domu. O tom, co je příslušenstvím věci, rozhoduje její vlastník. Je pouze na autorovi Prohlášení, zda do něj zahrne pozemky obklopující dům, nebo vedení inženýrských sítí nad či pod povrchem těchto pozemků.
Nebo chcete vyvlastňovat jen proto, že kupující si nepřečetli pořádně kupní smlouvy, než položili „na dřevo“ své čtyři miliony?
lake
Poslední komentáře