- „Předatavenstvo o tomto problému ví, a dle jejich vyjádření všechny instituce od problému dávají ruce pryč. Ať hygiena tak policie.“
Proč do toho vaši statutáři zatahují nějaké „instituce“? Armáda, Policie ČR, Rychlá záchranná služba, Hasičský sbor, Státní veterinární správa, Úřad pro jadernou bezpečnost ani Krajská hygienická stanice nejsou určeny k tomu, aby řešily soukromé neshody mezi spoluvlastníky.
Jde o čistě soukromoprávní záležitost, odehrává se uvnitř bytového domu, nic se neděje na veřejnosti, stav neporušuje veřejnoprávní předpisy. Jde-li o porušování individuálních práv a týká se to společných částí domu, ukončení obtěžování (?) se může domáhat vlastník jednotky nebo SVJ.
Nenapsal jste ale v čem dochází k omezení Vašich práv nebo v čem spatřujete obtěžování ze strany vlastníka jiné jednotky. Toto je ovšem nezbytným předpokladem k tomu, abyste se mohl obrátit na škůdce, případně na soud.
Chtějí-li většinoví vlastníci jednotek přimět nečinné statutáry aby s tím něco udělali, mělo by to právnické osobě nařídit shromáždění svým rozhodnutím podle § 1208/h NOZ.
Justitianus




Poslední komentáře