Vložil Justitianus, 24. Únor 2024 - 14:58
  • „… si odkoupil druhý byt v podílovém spoluvlastnictví na RD. … chtěl odkoupit můj byt … Vyvíjí psychický nátla[k] abych prodala byt …“

Polárko, napsala jste totální nesmysl. Není možné Vám poradit.

  1. Buď jde o rodinný dům v podílovém spoluvlastnictví, a pak žádný ze spoluvlastníků nevlastní žádný byt, který by mohl někdo „odkoupit“ či „prodat“.
  2. Nebo jde o rodinný dům se třemi jednotkami a pak se nejedná o žádné podílové spoluvlastnictví budovy.

Oba případy jsou velmi odlišné. Postavení podílového spoluvlastníka je právně jiné než postavení vlastníka jednotky. Procesní (soudní) obrana spoluvlastníka budovy se naprosto liší od obrany vlastníka jednotky. Potřebovali bychom znát alespoň základní údaj: jaké jsou spoluvlastnické podíly Vás a ostatních spoluvlastníků na budově, případně jaké jsou spoluvlastnické podíly vlastníků tří (?) jednotek na domě/na společných částech.

Buď napište pravdivě jak to je, nebo mi pošlete adresu domu a já Vám zjistím v katastru alespoň tuto základní informaci.

Poznámka: Naprosto nechápu proč jste strkala peníze právníkovi, který pro Vás – jak píšete – nic dosud neudělal. Při tom jde o naprosto jednoduché právní úkony! Jen z Vás tahá peníze.

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.