Vložil Justitianus, 14. Březen 2022 - 10:30

Pane P_V, nejspíše se shodneme na tom, že veškeré výpočty ze stovek indikátorů nebo měřidel se budou vyčíslovat automaticky, a také zcela automaticky se budou všechny spotřeby aktualizovat, uploadovat a zpřístupňovat na serveru. Jistě se budou automaticky generovat i html či pdf soubory k tisku papírových sestav.

Takže vše bude přístupné dálkově asi tak do jedné minuty po konci měsíce.

Ta původní hodnota zpoždění „1 měsíc“ či „25 dnů“ je samozřejmě blbost českých ouředníků. Představte si, že spotřebu za únor budete znát na konci března. Spotřebu za březen se dozvíte na konci dubna. To je snad od ouředníků aprílový žert! Mimochodem, když kupuji akcie na NYSE, naklikám to do počítače, a do 20 vteřin se dozvím z New Yorku, zda jsem nakoupil, a mám je hned na účtu. Tolik k rychlosti zpracování dat v jedenadvacátém století.


Pokud to ovšem chcete všechno počítat každý měsíc ručně, s tužkou v ruce, a na kalkulačce, pak se Vám těch 7 dnů může jevit jako krátká doba.


Mýlíte se ohledně listinné formy. V mém návrhu je jasně napsáno, že povinnost je splněna již zpřístupněním dálkovým přístupem. Tedy termín je splněn tím okamžikem. Listinná (papírová) forma je další informační kanál navíc, pouze jako bonus na vyžádání.

Pokud si tedy někdo vyžádá posíláni lejster jednou denně, bude se mu posílat jednou denně. O čem pochybujete? Vždyť si to všechno zaplatí příjemce do poslední koruny. SVJ si na to někoho najme na dohodu (365 hodin ročně), vybere na to zálohu, a přeúčtuje celý náklad včetně poštovného tomu, kdo chce listinnou formu. Vyřešeno.

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.