Zkušenosti se správcovskou společností

Vložil Pavel, 20. Červen 2018 - 13:21 ::

Dnes byl vložen příspěvek:

"Optimcare s.r.o. vytunelovalo náš fond oprav

Vložil Katka Naštvaná (bez ověření), 20. Červen 2018 – 9:55

před týdnem se naše společenství vlastníků spravované firmou Optimcare dozvědělo, žě účetní této firmy vytunelova část našeho fondu oprav a to ve výší 415000,– účetní nic nevlastní, má asi30 exekucí a byla již mnohokrát trestána, od ní nic nedostaneme a když jsme požadovali náhradu od této firmy, tak nám řekli, že oni nic nezavinili a že nám nic nedají. jejich účetní jsme nikdy neviděli a smlouvu máme s nimi, nechápu jak je možné, že nemají žádnou odpovědnost za peníze které jsme jim svěřili. Dejte si na tuto firmu všichni pozor. Je velmi nebezpečné se svěřit do její péče. SVJ praha 8, K Okrouhlíku. ps: majitel této firmy řekl, že pro něj je to spousta peněz, ale pro nás, když se to rozpočítá mezi vlastníky tak se vlastně nic nestalo. chce se mi z toho plakat."

Dovolím si komentář:

1)při navázování obchodního vztahu mne osobně zajímají reference a veřejně dostupné informace o potencionálním obchodním partnerovi. Vhodným zdrojem je i OR. Tam lze zjistit, že nejmenovaný pán figuruje v cca 20 společnostech. Většina společností má základní kapitál 100 Kč. Společnosti neukládají účetní závěrky do sbírky listin. Tím bych lustraci skončil a žádnou smlouvu s ním neuzavřel i když nepochybuji, že by cenová nabídka mohla být i „výhodná“. Ale momentální peníze u mne nejsou na prvním místě.

2)není mi jasné jak nějaká cizí osoba může vytunelovat běžný účet SVJ. To jí bylo umožněno, aby z účtu SVJ prováděla platby?

3)podle příspěvku je uzavřena smlouva se s.r.o. a nikoliv s účetní zatíženou 30 exekucemi a se záznamen v rejstříku trestů. Potom je vhodné si najmout právníka a požadovat náhradu škody po s.r.o..

4)v OR je sice jen starší účetní závěrka, ale jmenované s.r.o. v posledním publikovaném roce mělo vlastní kapitál cca 6 mil. Kč. Potom brekot jednatele, že pro něho je 415 000 Kč velká částka beru jen jako pokus se zbavit hejla, kterého oškubal.

5)protože pro členy výboru platí § 159 NOZ, tak jim doporučuji aby se činili. Je pravděpodobné, že nějaký člen SVJ bude škodu vymáhat po členech výboru.

Hezký den!

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.