Pokusím se podat názor. Jestliže máte souhlas všech vlastníků v SVJ, tak protože jste stále členem družstva a ne člen+vlastník byt.jendotky v SVJ, tak musí jednat již družstvo nebo Vy na základě zplnomocnění od BD.
BD by mělo SVJ dodat projektovou dokumentaci na zbudování komory a žádat SVJ o oficielní souhlas se stavbou. Je ale potřeba se dohodnout (písemně), zda bude po zbudování komora příslušenstvím bytu nebo společnou částí domu, která ale bude (po převodu bytu do vlastnictví) ve Vašem výlučném užívání, nebo společnou částí domu, kterou budete mít na základě nájemní smlouvy pronajatu.
V případě, že by zbudovaná komora měla být společnou částí domu a následně byla pronajímaná, tak by se na nákladech mělo podílet i SVJ. V ostatních případech by náklady za dokumentaci, vybudování apod. měly jít za Vámi ale musíte si řádně ošetřit, abyste něco nevybudovala a následně o to nepřišla. Zřejmě tam bude potřeba sepsat smlouvu o smlouvě budoucí, ve které by se specifikovalo, jak komora bude zapsána do Prohlášení vlastníka. Ve všech třech případech ale musí dojít ke změně Prohlášení vlastníka.
Poslední komentáře