Vložil lake, 17. Říjen 2013 - 10:44

Jasně.

Přidejte k tomu tvrzení JUDr. Davida a Mgr. Králíka, že "dohoda" není souhlas všech, nýbrž hlasování většiny. Taky výborný žert.

Pak tem veselý názor 34 profesorů, docentů a dalších JUDRů z expertní skupiny KANCLu, kteří nezvládli počítat od jedné do pěti a okamžik vzniku SVJ(2012) zamotali tak, že jsem se válel smíchy po podlaze.

Pak ještě ten humorný názor ostřílených právníků Bezoušky, Novotného a Holejšovského a Schödelbauerové, že dluh jedné osoby má nožičky, možná rychle přeběhne a možná se stane dluhem jiné osoby.

Pak ten vynikající vtip soudců Poláška, Šuka a Cilečka, že pohledávka bývalého vlastníka jednotky vůči SVJ má nožičky, rychle přeběhne a chytí se bez právního důvodu nového vlastníka jenotky. Peníze prostě přeskočí jako blecha, mršky jedny. Zákon nezákon.

Pak ještě ta legrační neschopnost hlavního tvůrce občanského zákoníku, profesora Eliáše,vyložit své vlastní dílo ústavně konformním způsobem.

S tím přece souvisí ještě ta výborná a velice populární zamotaná historka o tom, že SVJ upravené od roku 2000 zákonem č. 72/1994 se z ničeho nic, jen na základě ústních věšteb a šamanského zaříkávání, stane osobou upravenou zákonem č. 89/2012 Sb., a začne se jen tak z plezíru rovnou řídit zákonnou úpravou pro úplně jinou právnickou osobu. Věřili byste, že někdo dovede vymyslet takovou bláznivou pitomost?

Cha cha.
Cha.
To je opravdu vtipné.
To jsme se nasmáli.
Hm.
Vlastně už mne ten smích přechází.
Už mne docela přešel.
Ono to vlastně vůbec není vtipné.
Ono je to hlavně neuvěřitelné, trapné a smutné.

Takový bordel ve výkladu jednoduchého práva, jaký je v České republice v roce 2013, jsme zde snad neměli ani za Rakouska, za protektorátu a za komunistů.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.