Zálohy na děti

Vložil popelka, 18. Srpen 2016 - 14:41 ::

V našem SVJ jeden majitel pronajímá byt a odmítá platit plně zálohy za děti – že by děti měly platit nižší. Nic takového ale ve stanovách nemáme. Jak se k nim zachovat a jak jim situaci vysvětlit?

  • zálohy na služby

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil SBD_51 (bez ověření), 19. Srpen 2016 - 5:37

Počet osob je platný takový jaký vám uvedou. Pokud si myslíte, že skutečný počet je jiný, musíte se soudit.

Vložil Osoba oznámená (bez ověření), 20. Srpen 2016 - 12:49

„Počet osob je platný takový jaký vám uvedou. Pokud si myslíte, že skutečný počet je jiný, musíte se soudit.“

Počet osob je platný takový, jaký jste prokazatelně oznámila. Přečtěte si §§. (Právě proto se nedoporuče cokoli podle osob rozúčtovávat.)

Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Srpen 2016 - 17:09

přináší tyto obtíže. Ideální je tento dementní systém změnit a nemáte problém jestli tam bydlí jeden nebo tři z toho dva jen 6 hodin týdně a půl psa.

Vložil zvídavá (bez ověření), 18. Srpen 2016 - 17:30

Takže Pavel II považuje rozpočítávání služeb dle osob za demnetní, protože je s tím moc práce. Já zase považuji za velmi nešťastné, když jedna osoba ve velkém bytě platí za služby podle m2 a tak vlastně platí za spotřebované služby osob v bytech, které jsou podstatně menší a užívá je osob více než dva. Proč by jeden, protože má velký byt, nemohl platit spotřebované služby za jiné, že, pane Pavle II? A co takhle si stanovit, že velikost bytu vůbec nebude rozhodvat a za každý byt se veškeré služby a další budou rozpočítávat podle počtu bytů v domě??? To by bylo totiž úplně nejlepší-nejjednodušší.

Vložil JarekSVJ, 19. Srpen 2016 - 6:24

Napiš konkrétně , jaké služby by se měli platit podle počtu osob a hlavně proč… Pomůžu ti. Určitě to nebude teplo, určitě to nebude studená a teplá voda. V našem svj se již roky nic neplatí podle počtu osob v bytě… to jenom tak aby řeč nestála.

Vložil Dvořák (bez ověření), 19. Srpen 2016 - 9:19

Dovolím si citovat zákon 67/2013 Sb. §5 odst. 2"Nedojde-li k ujednání, nebo rozhodnutí družstva, anebo společenství, rozúčtují se náklady na služby takto:

  1. provoz výtahu, osvětlení společných prostor v domě, úklid společných prostor v domě, odvoz odpadních vod a čištění jímek, odvoz komunálního odpadu, popřípadě další služby sjednané mezi poskytovatelem služeb a příjemcem služeb, podle počtu osob rozhodných pro rozúčtování."
Vložil SBD_51 (bez ověření), 19. Srpen 2016 - 5:38

Velikost bytu nerouhoduje, rozhoduje podíl na společných částech.

Vložil popelka, 18. Srpen 2016 - 16:54

Myslela jsem to tak, že dítě nepovažují za osobu a chtěli by platit menší zalohy nez jsou dané na osobu

Vložil janica, 18. Srpen 2016 - 16:01

Jaké plné zálohy se platí na děti? Snad platí počet osob v bytě, bez ohledu na to, v jakém věku jsou. Nediskutuje se snad o platbách za odpad (ještě štěstí, že si většinou obec vybírá poplatky sama), děti jezdí ve výtahu ať samy nebo s rodiči, svítí světlo snad pro všechny na chodbě.

Vložil popelka, 18. Srpen 2016 - 16:51

V Praze se odpad vybírá jiným způsobem než v obcích. Platí svj a to ho pak účtuje bytovým jednotkám podle počtu hlášenych osob

Vložil chytrý (bez ověření), 18. Srpen 2016 - 16:09

Pokud dvě děti jedou ve výtahu s rodičem, svítí se jednou nebo třikrát?

Vložil chytřejší (bez ověření), 11. Září 2016 - 13:00

Pokud jezdí ve výtahu s rodičem dvě děti, tak zpravidla výtahem jezdí častěji, než osoba bez dětí. Statisticky určitě vicečlenná rodina používá výtah častěji než jednočlenná rodina.

Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 11. Září 2016 - 11:58

„Pokud dvě děti jedou ve výtahu s rodičem, svítí se jednou nebo třikrát?“

A co když mají s sebou dva psy, z toho jednoho velkého?

Vložil trojan, 11. Září 2016 - 9:39

Pokud dospělá sousedka jede ve výtahu se svými starými rodiči, svítí se jednou nebo třikrát?

Vložil anon (bez ověření), 11. Září 2016 - 13:01

Vaše otázka je položená správně Proto není vhodné rozpočítávat služby podle počtu osob. Když si to tak vlastníci většinově přejí nic s tím nenaděláte. Spravedlonost v svj nehledejte, jde o to,jaký nebo čí názor se prosadí a odhlasuje.

Vložil Taisa, 11. Září 2016 - 13:52

V našem SVJ také účtujeme některé služby podle počtu osob – provoz výtahu, osvětlení a úklid společných prostor a odvoz odpadu. Každý rok na schůzi opakujeme jaké služby se účtují podle jakých kritérií, které se od loňska zlevnily, které se zdražily. Hlasování je obvykle 100%, nikdo žádné lepší návrhy nemá.

Vložil anon (bez ověření), 11. Září 2016 - 13:39

Tak toto vážení mínusuje člen výboru a současně bezmezný obdivovatel nějakého správce, který se domnívá, že výbor nebo správce je opravněný rozhodovat o tom, jak se rozpočítávají služby. Takové despoty a hlupáky z výborů vyhoďte, netolerujte jim to. Jak se určuje podle nej kriterim pro rozpočítávn služeb tento mínusující borec nenapíše. On to totiž ani neví, netuší, nemá o tom ani páru.

Vložil € (bez ověření), 18. Srpen 2016 - 15:03

Děti, psi a potkani platí polovic.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".