Topná soustava - společná část domu

Vložil Brózdová (bez ověření), 8. Únor 2019 - 22:06 ::

Dobrý den, ráda bych se dotázala. Čím přesně je myšleno ve specifikaci o společných částech domu – rozvody tepla včetně domovních uzávěrů, topná tělesa ve společných místnostech. Pro upřesnění jedná se mi o to, kam až na topné soustavě v bytě je toto myšleno – stoupačky, z toho vedoucí horizontální potrubí až termoregulační ventil a hlavice? Je toto někde v zákoně specifikováno a dá se o to opřít? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil petr123 (bez ověření), 10. Únor 2019 - 19:33
  Vložil Krupp, 8. Únor 2019 - 23:10

  366/2013 Sb., Nařízení vlády o úpravě některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím

  § 6 Společnými částmi domu jsou dále

  e) jde-li o centrální vytápění, celá soustava rozvodů tepla, včetně rozvodů v bytě, radiátorů a jiných otopných těles, včetně termostatických ventilů a zařízení sloužícího k rozúčtování nákladů na topení; části rozvodů umístěné v bytě, radiátory a termostatické ventily jsou ve výlučném užívání vlastníka jednotky jako společné části

  Pokud jste si to stanovili jinak, můžete vědět jen vy sami, co to znamená.

  Jirka

  Vložil René (bez ověření), 8. Únor 2019 - 23:22

  „Pokud jste si to stanovili jinak, můžete vědět jen vy sami, co to znamená.“

  Lze mít za to, že vymezení společných částí domu v citovaném ustanovení nelze zúžit. (Společné části domu je jistě možné vymezit šířeji, tomu naopak nic nebrání.)

  Vložil Petr123 (bez ověření), 9. Únor 2019 - 10:19

  Podstatné je v tomto případě pouze to co je definované v prohlášení vlastníka. Nařízení vlády nemůže nikomu nic vyvlastnit. Pokud jsou radiátory definované jako součást bytu, nařízení vlády na tom nemůže nic změnit.

  Vložil Helga (bez ověření), 11. Únor 2019 - 16:15

  „Pokud jsou radiátory definované jako součást bytu, nařízení vlády na tom nemůže nic změnit.“

  Nebo naopak:

  Pokud jsou radiátory právním předpisem definované jako společná část domu, prohlášení vlastníka na tom nemůže nic změnit.

  Vložil JaVa, 11. Únor 2019 - 17:03

  Milá dámo,prohlášení vlastníka k budově, mohou změnit pouze dotčení vlastníci jednotek a nikoliv n.v.366/2013 Sb.,

  § 1166/89/2012 Sb.,

  Při rozdělení práva k nemovité věci na vlastnické právo k jednotkám se uvedou alespoň

  2. určení a popis společných částí se zřetelem k jejich stavební, technické nebo uživatelské povaze a s případným určením, které z nich jsou vyhrazeny k výlučnému užívání vlastníku určité jednotky,

  Tzn.,že pokud jsou v PV radiátory uvedeny jako součást bytu, pak to opravdu nemůže bez písemného souhlasu dotčených vlastníků změnit žádný právní předpis,ale pouze dohoda těchto vlastníků a postup dle § 1169/89/2012 Sb.,

  Přeji Vám hezký den.JaVa

  Vložil . (bez ověření), 11. Únor 2019 - 16:59

  Žádný právní předpis nemůže vlastníkovi převést jeho radiatory do společné části, pokud je v Prohlášení uvedené, že patří vlastníkovi. Nemůže mu je převést z jeho vlastnictí do spol. částí domu ani soud.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".