stavební povolení

Vložil anonym (bez ověření), 27. Srpen 2015 - 18:53 ::

Všechny zdravím. Naše společenství vlastníků, požádalo se rozhodlo zateplit dům. Vše bylo řádně projednáno a scháleno téměř 100% shromážděním. K žádosti o vydání stavebního povolení byl přiložen zápis, presenční listina, plné moci, výpis z rejstříku společenství vlastníků. Firma, která dodává vše tzv.na klíč, tedy zařízuje i stavební povolení, měla pověření k zastupování od členů výboru – plnou moc. Sdělili nám, že mají problémy se zdejším stavebním úřadem, že dělají veliké akce v jiných městech pro SVJ , vše probíhá bez problémů a nesetkali se s tím, že by za účastníky stavebního řízení, byli označeni jednotliví majitelé bj. a byli obesílání dopisem – oznámení zahájení stavebího jednání a vyzývání k podání připomínek, stanovisek, námitek, atd.atd. Máte stejné zkušenosti, nebo názory? Mám za to, že Společenství vlastníků je zastoupeno výborem , prostě se mi jeví výbor, jako výkonný a statutární orgán, naprosto zbytečný.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil statut (bez ověření), 29. Srpen 2015 - 1:07

    Bez souhlasu všech vlastníků bude SSŘ jednoznačně SÚ odmítnuto pro neodložení VP. Účastníky jsou vždy všichni vlastníci.

    Vložil janica, 28. Srpen 2015 - 9:16

    Nám stavební povolení vyřizuje též firma, ale plnou moc má od všech vlastníků, nejen výboru SVJ. My jsme k žádosti nepřikládali žádný zápis, prezenční listinu, ani výpis z rejstříku. Akorát jsem musela donést zbývají podpisy k plné moci od 2 nových vlastníků, protože byli zapsáni v té době do kn. SÚ si výpis z kn kontroloval. Oznámení o zahájení řízení dostala firma, včetně dalších orgánů. Nám to firma přeposlala, abychom zaplatili poplatek. Vlastníci jako účastníci řízení nebyli obesláni dopisem. Proč by měl být výbor zbytečný, někdo ty materiály musel připravit, projednat s firmou. Účastníkem stavebního řízení není výbor, ale vlastníci v SVJ.

    Vložil jpinkava, 28. Srpen 2015 - 7:12

    Zjistili jste si, zda je vůbec stavební nutné? Např. v Táboře stačí jen ohlášení stavby (kompletní zateplení, střecha, balkóny výtah …). Největší „problém“ byl odbor životního prostřední a rorýsi:-)

    Vložil PavelII (bez ověření), 29. Srpen 2015 - 14:46

    Pokud neměním vzhled domu a pomlčím o izolaci pláště, kterou beru jen jako konstrukční prvek obnovené fasády jedná se o opravu na kterou není třeba žádné povolení. My jsme tak úspěšně prošli i Zelenou úsporám. SÚ jsem předložil souhlas vlastníků sousedních pozemků i všech vlastníků domu. Pozemky stavbou dotčené jsou naštěstí naše. Jejich sdělení o tom, že není třeba SP ani ohlášení bylo pro SFŽP dostačující abych předložil jen protokol zhotovitele a dostal japonské peníze.

    Vložil lake, 29. Srpen 2015 - 19:18

    Píšete nesmysly, pane PavelII. Zjevně z naznalosti. Přečtěte si § 2 odst. 5 Stavebního zákona. Zateplení pláště stavby je vždy považováno za změnu dokončené stavby a za stavební úpravu.

    Nemůže se tedy jednat o pouhou opravu, jak jste tvrdil.

    Ostatně sám si protiřečíte: kdyby se ve vašem domě jednalo jen o opravu, nemuseli byste ani kontaktovat Stavební úřad, ani předkládat souhlasy vlastníků. Takže je zjevné, že o opravu nešlo a Vy si to pouze pletete.

    lake

    Vložil lake, 28. Srpen 2015 - 7:35

    To máte jedno, pane Pinkavo: k ohlášení stavby musel stavebník přiložit předběžné souhlasy všech osob, které by byly účastníky stavebního řízení. Není možné vynechat vlastníky jednotek a namísto jejich vyjádření podstrčit Stavebnímu úřadu souhlasy členů výboru.

    lake

    Vložil lake, 27. Srpen 2015 - 19:44

    To máte všechno nějak popletené.

    Podle § 109 Stavebního zákona platí, že účastníkem stavebního řízení je pouze a) stavebník, b) vlastník stavby, na níž má být provedena změna, není-li stavebníkem, c) vlastník pozemku, na kterém má být stavba prováděna, není-li stavebníkem, může-li být jeho vlastnické právo k pozemku prováděním stavby přímo dotčeno, (…).

    Vlastník stavby je tedy vždy účastníkem stavebního řízení. Je účastníkem hned ze dvou důvodů: jako vlastník stavby a jako vlastník pozemku pod stavbou. Oni to pracovníci oné firmy netuší?

    lake

    Vložil roztomily, 27. Srpen 2015 - 19:19

    Dobrý den, u nás na Praze 14 stavební úřad obesílal pouze vlastníky okolních pozemků (přímo sousedících, tedy těch, na kterých se stavilo lešení). Jednotlivé vlastníky ne. Nicméně pro stavební firmu by to nemělo představovat žádnou komplikaci, pokud nezačnou vlastníci podávat námitky. Protože vždy stavební úřad někoho obesílá a lhůty jsou přece stejné jako pro jednoho dotčeného stejně jako pro stovku dotčených. Nejsou u Vás okolní pozemky ve spoluvlastnictví jednotlivých vlastníků? (ale nejsou uvedeny v prohlášení vlastníka)

    Vložil člen výboru x (bez ověření), 27. Srpen 2015 - 19:04

    ano, standardní postup, zahájení řízení a pak rozhodnutí, viz vlastnické právo.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".