Rekonstrukce stoupaček

Vložil JH, 10. Leden 2011 - 18:43 ::

Dobrý den, zakládám nové téma, protože jsem nenašel ve FAQ ani pomocí Hledání, i když bych nečekal, že rekonstrukce různých stoupaček bude bezproblémová a bez dotazů. Ale k věci.

Dotaz: Při rekonstrukci svislého potrubí, tj. stoupaček, např. plynu dochází k opravě společného majetku, tj. hradí se z fondu oprav, to je jasné. Otázkou ale je, co dělat, když si vlastníci zadělají přístupy ke stoupačkám a nelze práci normálně provést? Logika by říkala, že jsou to hlupáci, kteří neuvažují, že se v případě havárie k trubkám prostě musíte dostat. Jenže WC, koupelny, kuchyně apod. jsou majetkem vlastníků. Neví někdo, zda je nějaké právní úprava, která by pomohla rekonstrukci provést, aniž by SVJ muselo nést náklady na bourání a pak i uvedené do původního – nesmyslného – stavu? Musí SVJ platit italské dlaždičky ignoranta, který nechápe, že k vedení musí být přístup? Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JH, 12. Leden 2011 - 12:45

  Děkuji za odpověď, skutečně jsem špatně hledal.

  Lze to však brát jako vhodné místo pro novinky, pokud někdo má novější informace. Přece jen je tato problematika tenký led a hodilo by se nám právní zázemí zejména pro bourání a jeho hrazení vlastníky, definice dostatečné otvoru pro rekonstrukci stoupaček apod.

  Otázkou také je, jak se chovat v případě, že vlastník již plyn nechce. Myslíme si, že stále má SVJ právo (možná povinnost?) při rekonstrukci udělat vývod plynu u jednotky (třebaže zaslepený).

  Vložil martas (bez ověření), 4. Únor 2011 - 23:00

  nedavno jsme to v nasem dome resili poslete mi mail a ja vam preposlu informace mdu­pac@centrum.cz

  Vložil PeDuPles (bez ověření), 10. Leden 2011 - 20:01

  Špatně jste hledal. Zkuste třeba tady, v obou tématech se nachází můj (shodný) názor:

  http://www.portalsvj.cz/…-stoupackami

  http://www.portalsvj.cz/…ove-jednotky

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".