Rekonstrukce stoupaček

Vložil JH, 10. Leden 2011 - 18:43 ::

Dobrý den, zakládám nové téma, protože jsem nenašel ve FAQ ani pomocí Hledání, i když bych nečekal, že rekonstrukce různých stoupaček bude bezproblémová a bez dotazů. Ale k věci.

Dotaz: Při rekonstrukci svislého potrubí, tj. stoupaček, např. plynu dochází k opravě společného majetku, tj. hradí se z fondu oprav, to je jasné. Otázkou ale je, co dělat, když si vlastníci zadělají přístupy ke stoupačkám a nelze práci normálně provést? Logika by říkala, že jsou to hlupáci, kteří neuvažují, že se v případě havárie k trubkám prostě musíte dostat. Jenže WC, koupelny, kuchyně apod. jsou majetkem vlastníků. Neví někdo, zda je nějaké právní úprava, která by pomohla rekonstrukci provést, aniž by SVJ muselo nést náklady na bourání a pak i uvedené do původního – nesmyslného – stavu? Musí SVJ platit italské dlaždičky ignoranta, který nechápe, že k vedení musí být přístup? Děkuji za odpověď.

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.