Problém se sousedy a jejich psem

Vložil Spajk (bez ověření), 5. Září 2015 - 18:53 ::

Dobrý den, máme sousedy kteří mají psa, jejich pes je agresivní, jak vůči nám tak vůči našim psům ( pes + fenka ). Nejednou se stalo, že po mě jejich pes vrčel i vystartoval. Nehledě na to že mají psa denně venku na volno, tudíž nás i omezují ve venčení našich pejsků. Dnes jejich pes napřed napadl naši fenku a když zbystřil psa tak mu běžel na proti. Když sousedy slušně požádáme, aby psa uvazovali nebo ho aspoň měli na vodítku, jejich odpověď zní že nikoli, že jejich pes bude běhat na volno. Naše Starostka jim může pouze domluvit a my nemůžeme dělat nic… Neví někdo jak se v dané situaci zachovat ?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil PavelII (bez ověření), 7. Září 2015 - 16:45

    pokud Vás čokl napadne tak ho odstřelte. To je jediná praktická rada. Žádný místní národní výbor ani SNB vám nepomůže. Pomocná ruka je jen na Vašem rameni.

    Vložil Chovatel psů (bez ověření), 8. Září 2015 - 7:06

    „pokud Vás čokl napadne tak ho odstřelte“

    Právně je odpovědný vlastník zvířete.

    Vložil Hubert (bez ověření), 10. Září 2015 - 23:48

    jmenuje se to nutna obrana a krajni nouze ..

    rozumim tomu tak, ze tzv první varovny vystrel jde do psa ..

    nezapomenout nahlásit pouziti strelne zbrane a sepsat protokol.

    Vložil Hubert (bez ověření), 11. Září 2015 - 0:00

    pokud předtím bude zaprotokolovano, ze pes je agresivni, věc resila MP, urady, byly udelany marne vyzvy

    pak je otázka následného protokolu pouziti zbrane opravdu jen formalita

    další varianta je mit kamaráda myslivce a psa odlákat do lesniho porostu … tam pak ten pes nemusi ani steknout.

    Vložil Hubert (bez ověření), 11. Září 2015 - 0:07

    uz se stalo, ze sami chtely zastřelit psa a omylem zastrelily majitele.

    Vložil Petrpredseda, 6. Září 2015 - 9:28

    Zkuste si situaci natočit, informujte Městskou policii, při ublížení na zdraví podejte trestní oznámení, …

    Vložil TO (bez ověření), 6. Září 2015 - 11:44

    „při ublížení na zdraví podejte trestní oznámení“

    S trestním oznámením nemusíte čekat až dojde k ublížení na zdraví. Trestný čin můžete oznámit již ve stadiu přípravy, resp. pokusu, máte-li důvodné obavy o zdraví osob a znáte-li vlastníka psa.

    Vložil acer2001, 7. Září 2015 - 20:48

    Nezlobte se „TO“, ale to jste trochu přestřelil…níže uvádím komentář, kdy je příprava k tr. činu trestná :
    „U zvlášť závažných trestných činů (tedy zjednodušeně řečeno těch, u nichž horní hranice trestu odnětí svobody dosahuje nejméně 10 let), u kterých je to v zákoně výslovně stanoveno (je to naprostá většina všech zvlášť závažných úmyslných zločinů), je stejným způsobem trestána i příprava k trestnému činu“.

    > tedy uznáte, že naznačený případ tazatelky tomu jistě nenasvědčuje. V daném případě, dle mého názoru, je třeba vyrozumět buď místní Městskou (Obecní) policii, pokud ji vaše město či obec má, anebo příslušné oddělení Policie ČR. Pokud již nedošlo např. k napadení (zranění) či poškození věcí, potom jistě existuje městská či obecní vyhláška, která v drtivé většině upravuje volný pohyb psů (resp. zakazuje volné pobíhání psů, třeba i bez košíku apd.) a řešit přestupek tedy může jak městská (obecní), tak státní policie. Pokud taková vyhláška neexistuje, či eliminuje tento volný pohyb psů, potom je na místě apel na Vaši starostku a zastupitelstvo, aby sjednalo nápravu.

    Vložil Fořtová (bez ověření), 8. Září 2015 - 7:50

    Paní acer2001,

    tazatelka jasně uvedla po mě jejich pes vystartoval, nás omezují, jejich pes napadl naši fenku.

    To jsou konkrétní skutky, žádná příprava, jak se snad snažíte dovodit. To je možné ohlasit ihned, není třeba čekat, až dojde ke zranění, jak se zde nesprávně radí. Nahlásila jsem podobnou věc (bez zranění) na tísňovou linku, ochotně to řešili.

    Vložil acer2001, 11. Září 2015 - 21:23

    Paní Fořtová, prosím načtěte si pozorněji moji odpověď tazatelce, pokud již na mě reagujete. Já jsem NAOPAK vyvracel názor předchozího diskutéra o jeho laické právní kvalifikaci o tzv. „přípravě“ v konkrétním případě, jako nesmyslný. A vybízel jsem věc řešit cestou – Městské či státní policie s odkazem na vyhlášku, kterou má či mělo mít každé město a obec. Tedy jsem dovodil jenom radu – volat policii a zajímat se o vyhlášku o volném pobíhání psů, nic více a nic méně…ještě bych chápal, kdybyste svým textem reagovala na předchůdce „TO“, ale citujete přímo mě…

    Vložil Petr, 6. Září 2015 - 13:36

    Nahlédněte do přestupkového zákona 2000/1999 Sb., zda tam je takový případ řešen. Myslím, že na internetu najdete dost diskuse. Můžete si také na obranu obstarat paralyzér. Ten se hodí, když pes nemá majitele a video vám je k ničemu. Takovému psovi by nedomluvila ani starostka.

    Vložil šarik (bez ověření), 6. Září 2015 - 20:57

    Nic takového neexistuje 2000/1999 Sb. Nejspíš to je zákon 200/1990 Sb.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".