nemame vyuctovani od svj firmy hadrman

Vložil anonym (bez ověření), 18. Květen 2022 - 17:18 ::

Dobry den,

od svj firmy Hadrman nemame zadne vyuctovani za sluzby 2021! Jak je to prosim s terminem a s pokutami z prodleni? Dale pro vymenu svj firm musi probehnout shromazdeni ? muzeme ho udelat sami bez svj spracovske firmy? ta uz minule neposlala predsedu a my majitele jsme tam cekali a neprisel, od zimi neprobehla zadna schuze proste hruza

 • vyúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 19. Květen 2022 - 11:41

Anonym, jste zmatena a nerozumíte právním vztahům.

Od firmy Hadrman nemůžete nikdy žádat žádné vyúčtování služeb spojených s užíváním bytů, protože firma Hadrman Vám tyto služby neposkytuje. Vaším partnerem (poskytovatelem služeb podle zákona č. 67/2013 Sb.) je nejspíše SVJ.

Zbytečně posíláte emaily osobě se kterou nejste v žádném právním vztahu.

Justitianus

Vložil valsidal (bez ověření), 19. Květen 2022 - 16:51

Z webu fa. HADRMAN s.r.o. :

„Již v 22 subjektech jsme dostali plnou důvěru a jsme vrcholovými představiteli vedení domu (předseda – dříve pověřený vlastník)“

Pokud patří mezi tyto subjekty, tak s firmou je v právním vztahu.

Vložil Justitianus, 19. Květen 2022 - 18:45

Valsidal, píšete zde hlouposti. Jste úplně mimo. Vzpamatujte se.

Vlastník jednotky je v právním vztahu s právnickou osobou SVJ. Nikoliv s členem statutárního orgánu právnické osoby SVJ.

Příjemce služeb podle zákona č. 67/2013 Sb. je v právním vztahu s poskytovatelem služeb, a tím je u tazatelky právnická osoba SVJ. Nikoliv člen statutárního orgánu právnické osoby SVJ.

Příjemce služeb adresuje své výzvy a námitky k vyúčtování poskytovateli služeb. Nikoliv členovi statutárního orgánu poskytovatele služeb.

Justitianus

Vložil Otýlie (bez ověření), 19. Květen 2022 - 19:08

„Příjemce služeb adresuje své výzvy a námitky k vyúčtování poskytovateli služeb. Nikoliv členovi statutárního orgánu poskytovatele služeb.“ (Vložil Justitianus, 19. Květen 2022 – 18:45)

Adresování přímo statutárnímu orgánu právnické osoby je v pořádku a v mnoha případech vhodnější než adresování právnické osobě.

Své fantasie náležitě označujte.

Vložil Justitianus, 19. Květen 2022 - 20:58

Hlupačko Eleonoro, nesnažte se mísit do konverzace dospělých, jestliže nemáte ani přibližnou představu o čem je řeč.

 • Pokud by tazatelka adresovala výzvu k doručení vyúčtování služeb jiné osobě než poskytovateli služeb, pak platí, že vůči poskytovateli žádnou výzvu neučinila.
 • Pokud by tazatelka adresovala námitku k vyúčtování služeb jiné osobě než poskytovateli služeb, pak platí, že námitku k vyúčtování služeb nepodala.
 • Pokud by tazatelka adresovala výzvu k úhradě pokuty podle § 13 jiné osobě než poskytovateli služeb, pak platí, že dlužníka k úhradě jeho dluhu nikdy nevyzvala.
 • Pokud by tazatelka adresovala předžalobní výzvu jiné osobě než poskytovateli služeb, pak platí, že předžalobní výzvu nikdy neučinila.

Rozepisuji to takto podrobně protože jste blbka, která nechápe, že účinky adresného právního jednání mohou nastat pouze vůči adresátovi právního jednání. Vůči třetí osobě však adresné právní jednání žádné účinky nemá, i kdyby projev vůle jednajícího této třetí osobě došel.

K tomu viz například rozsudek Nejvyššího soudu 26 Cdo 2988/2011, ze dne 13.11.2012:

„Hmotněprávní úkon je třeba považovat za perfektní (doručený) okamžikem, kdy se adresát tohoto úkonu měl možnost s ním objektivně seznámit (…).“.

Justitianus

Vložil * (bez ověření), 19. Květen 2022 - 21:45

„účinky adresného právního jednání mohou nastat pouze vůči adresátovi právního jednání“ (Vložil Justitianus, 19. Květen 2022 – 20:58)

Pane Justitiane,

jste schopen tento Váš názor prosadit proti orgánu veřejné moci, který zásilku adresoval předsedovi SVJ, přestože účastníkem řízení bylo SVJ, a podle Vás tak zásilka neměla žádné účinky?

Vložil Justitianus, 19. Květen 2022 - 23:47

Žvaníte a vůbec netušíte o čem zde píšu. Pletete si adresáta právního jednání s příjemcem zásilky. Zde se nebavím o doručování, nýbrž o obsahu a účinku právního jednání. Přečtěte si něco o tom co je to adresné a neadresné jednostranné právní jednání. To nemá nic společného s tím jakou poštovní adresu napíšete na obálku nějakého dopisu, Vy popleto.

Řekněme, že tazatelka pošle na adresu Hadrman, s.r.o. doporučený dopis který obsahuje výzvu právnické osobě Hadrman, s.r.o.:

Nedostala jsem vyúčtování služeb za rok 2020. Protože k dnešnímu dni jde o prodlení v délce 395 dnů, zaplaťte mi pokutu podle § 13 zákona č. 67/2013 Sb ve výši 19750 Kč.

Sekretářka ve firmě Hadrman otevře ranní poštu, zeptá se pana jednatele a paní účetní zda firma dluží někomu částku 19750 Kč na nějakých pokutách. Samozřejmě dostane zápornou odpověď, a celý dopis hodí do koše jako nevyžádanou nabídku. Tím to pro firmu Hadrman skončilo.

Dopis tedy došel příjemci na adresu uvedenou na obálce, ale adresné právní jednání na listině uvnitř té obálky nemá pro adresáta žádné právní účinky. Tazatelka se obrátila na nesprávnou osobu – proto bude marně čekat na své peníze. Pouhé doručení jakéhosi lejstra nesprávné osobě zpravidla nemá ten účinek, který si odesílatel představoval.

Tazatelka se chtěla čehosi domoci na SVJ. Měla tedy adresovat výzvu právnické osobě SVJ, a měla se postarat, aby se ta listina dostala do sféry dispozice právnické osoby SVJ. Čemu na tom nerozumíte, popletové?

Justitianus

Vložil odpoved (bez ověření), 1. Únor 2023 - 14:55

Chapu ale tady jde o to ze vse vykonaval predseda hadrman meli delat profesionalni spravu – nedodali ucetni vubec podklady nemela z ceji dva roky udelat vyuctovani, nereagovali takze oni zousobili ujmu spolecenstvi, nevybiraji schranku svj apod – tedy adresovani posty na svj skoncilo vracenim se dopisů

Vložil Reakce (bez ověření), 1. Únor 2023 - 14:49

Psali jsme krome Hardmanum i SVJ samozrejme jenze svj scheanku spravuji Hadrmani kteri ji nevybiraji takze to vse stejne se vratilo, skoncilo to tak ze je podana predzalobni vyzva a vec jde k soudu .

Vložil AndreaS (bez ověření), 3. Květen 2023 - 9:24

My stejny problem, odvolali jsme je, prevzali spravu a nyni pripravujeme trestni pznameni. Nejednal v spuladu se stanovami, nedodal podklady pro pojistovnu a mame statisicove skody. Paklize byste se chteli spojit, napiste mi na mail slavikova­.andrea@email­.cz

Vložil _Člen_ (bez ověření), 3. Květen 2023 - 9:57

Stále se zde opakuje, že jediné, co může výbor potkat (když tedy přímo nedefrauduje), je jeho odvolání. Toliko k „odpovědnosti a ručení“ statutárů.

Náš výbor též nejedná v souladu se stanovami, odmítá poskytovat podklady k nahlédnutí a statisícové škody před zateplováním (smlouva) taky způsobil.

Je dobré vědět, že lze na výbor podat trestní oznámení a že tedy první odstavec neplatí.

Vložil Justitianus, 3. Květen 2023 - 10:19
 • _Člen_ (bez ověření): „Je dobré vědět, že lze na výbor podat trestní oznámení …“

Jasně, broučku. Lze podat trestní oznámení i na to, co není osobou: na psa, na automatickou pračku, na výbor. Objevil jste Ameriku, gratuluji Vám. Trestní ozámení bude samozřejmě ihned odloženo.

Justitianus

Vložil _Člen_ (bez ověření), 3. Květen 2023 - 14:57

Platí též pro Vložil AndreaS (bez ověření), 3. Květen 2023 – 9:24

a její žalobu na fa. HADRMAN s.r.o. coby statutárního zástupce.

Vložil rada (bez ověření), 18. Květen 2022 - 20:29

Proč si vybrat hadrové muže – Hadrman s. r. o. Máme vlastní zkušenosti s řízením svých bytových domů 18 let BD a 3 roky SVJ – na vlastní kůži víme o čem je řeč Fungujeme NON-STOP – pomůžeme kdykoliv Vedeme vlastní pohotovostní linku – při výjezdu známe vlastníky, disponujeme kontakty na nájemníky a máme klíče od uzávěrů Scházíme se s vlastníky v jejich domě – nemusíte nikam jezdit Podpoříme vedení na schůzi – někdy bývá na schůzích hodně emocí a je potřeba pomoci Sbíráme si sami kontakty – nejsme závislí jen na informacích, které nám předá výbor … Více zde: https://www.hadrman.cz/

konec citace, tak proč jim nezavoláte? NON STOP pomohopu kdykoliv, asi problém v komunikaci :-))

Vložil Pavel, 18. Květen 2022 - 22:34
 1. zkratku SVJ si vysvětlují jako Sdružení vlastníků jednotek
 2. aktuality mají z roku 2019
 3. uvádějí informace, které jsou v rozporu se současně platným právem
 4. v OR od vzniku s.r.o. nezveřejnili ani jednu účetní závěrku. Přitom se nazývají účetní firmou, etc.

Hezký den!

Pavel

Vložil Anonymous prosba (bez ověření), 19. Květen 2022 - 6:57

nemame vyuctovani ani za 2020!! Nemam se obratit na policii? chapete prosim ze nevim co delat nekomunikujou a lide v baraku tomu rovnez nerozumi je nas jen par jednotek

Vložil Petr, 19. Květen 2022 - 8:05

"-od svj firmy Hadrman nemame zadne vyuctovani za sluzby 2021! Jak je to prosim s terminem a s pokutami z prodleni?

 • Dale pro vymenu svj firm musi probehnout shromazdeni ?
 • muzeme ho udelat sami bez svj spracovske firmy? ta uz minule neposlala predsedu a my majitele jsme tam cekali a neprisel, od zimi neprobehla zadna schuze proste hruza"
 • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Mně není zcela jasné zda je

A.1/Hadrman a)externí PŘEDSEDA SVJ (tzv. profi-předseda, kdysi pověřený správce) nebo b)máte svůj VÝBOR (v čele je PŘEDSEDA VÝBORU ať již z řad vlastníků nebo někdo jiný), a Hadrman je (pouze) správní firma pověřená účetnictvím + příp. péčí o opravu domu.

A.2)dle konstatování „muzeme udelat shromáždění sami bez svj spracovske firmy? ta uz minule neposlala predsedu a my majitele jsme tam cekali“ soudím, že jde o správcovskou­ firmu

Můj komentář: Dle NOZ (račte snad znát) § 1207 svolává shromáždění statutární orgán (a jde o to, kdo jím je dle vašich stanov, viz výše (nebo ho dle uvedeného paragrafu může svolat iniciativa 25 % vlastníků).

B/píšete o vyúčtování služeb, to znamená že jakési vyúčtování příspěvků správy (tzv. fond oprav) máte ? I když toto vyúčtování se většinou omezuje na konstatování, že dotyčný má / nemá přeplatek (nedoplatek) za rok (možná od doby existence SVJ).

C/ Se (správcovskou) firmou ukončete spolupráci dle toho co vám umožňuje mandátní smlouva a stanovy (tedy zda to je v kompetenci výboru nebo shromáždění). Nejvyšším orgánem SVJ je shromáždění (má nejvyšší kompetence), a pokud jde o kompetence předsedy výboru (předsedy SVJ) tak záleží na stanovách.

Vložil * (bez ověření), 19. Květen 2022 - 7:43

„nemame vyuctovani ani za 2020“ (Vložil Anonymous prosba (bez ověření), 19. Květen 2022 – 6:57)

Požadujte pokutu podle § 13. Na SVJ, ne na hadrovém muži.

Vložil rada (bez ověření), 19. Květen 2022 - 7:38

tak znova, jste svepravni? Proc jim nezavolate na tu jejich NON STOP linku s dotazem? :-)) Pravdepdobne se dozvite, ze nemaji nejake podklady---?

policie vam opravdu nepomuze :-)

Vložil Anonymouska (bez ověření), 19. Květen 2022 - 7:41

take pravnicce ktera pro nas neco resila jineho dva roky trbalo nez uhradili za sluzby to jsem take urgovala milion emailama a pak teda uhradili kdyz posilala uz predzalobni vyzvu jenze to jsem myslela ze meli jen skrat tim ze to cca pred mesicem zaplatili ale ted koukam ze nemam vyuctovani a pak jsem zjistila ze ani za 2020 mam vic bytu a od jinych vse mam tak jsem mela pocit ze to tam funguje tim ze se nic neresilo ale zjistiji ze vubec

Vložil radka2222 (bez ověření), 19. Květen 2022 - 16:48

ve vašem případě i kdybyste vlastnila jeden jediný byt, tak byste měla investovat do nějakého poradce, který za vás bude komunikovat. vaše vyjadřování nesvědčí o tom, že byste byla schopna dbát svých práv a povinností. pokud máte bytů víc, máte určitě i dost financí, není co řešit, a plaťte si právníka.

Vložil Právník (bez ověření), 19. Květen 2022 - 17:41

„pokud máte bytů víc … plaťte si právníka.“

Přesně tak. Plaťte si právníka a více bytů brzy mít nebudete. Ubydou Vám starosti.

Vložil )))) (bez ověření), 19. Květen 2022 - 15:59

Když máte více bytů, tak byste měla mít i na advokáta, který by vás zastupoval. Sama to evidentně nezvládnete.

Vložil rada (bez ověření), 19. Květen 2022 - 10:17

a kdy jste doručila výzvu – datum?

Vložil Anonymouska (bez ověření), 19. Květen 2022 - 7:40

ja jim psalanuz dva emaily mesic zpatky nikdo neodepisuje. tech emailu jsem psala uz vicero

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".