domovni schuze

Vložil Docela sila!!! (bez ověření), 26. Únor 2016 - 1:02 ::

Mam byt v najmu (os.vl),zajima me byt v cem ziji ja ne problemi a reseni spolecnych prostor…chodim do prace a nikdo mi nebude porad davat volno ze je to a ono ve vchode!!!!!Majitel bytu je duchodce a je vlastnik tak at neni linej si na schuze chodit sam!Je to ma povinnost chodit na schuze za nej????Platim si byt a zajima me co se deje v nem!A ne okolo bytu!JSEM ZE ZAKONA POVINNA CHODIT ZA NEJ NA SCHUZE???????Dekujj za odpoved.F

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anon, (bez ověření), 26. Únor 2016 - 4:56

  Můžete žít v klidu. Jako nájemník nemáte povinnost chodit na žádné schůze a to ani za sebe ani za vlastníka bytu. Nemusíte si tedy v práci brát kvůli schůzím žádné volno. On vás někdo nutí chodit na schůze?

  Vložil Ludmila, 26. Únor 2016 - 18:04

  Není to váš byt a jako nájemce na žádné schůze chodit nemusíte – nemáte žádná práva pro výkon vlastnických práv , jedině, pokud by vás k tomu písemně nezplnomocnila majitelka. Ovšem společné prostory by vás měly zajímat z titulu nájemního vztahu (podílet se na úklidu, dodržovat domovní řád …)a to by měla mít majitelka ošetřeno v nájemní smlouvě. Chcete tam vůbec bydlet?

  Vložil PavelII (bez ověření), 26. Únor 2016 - 18:26

  Nájemce se shromáždění vlastníků nemůže zúčastnit. Pouze s plnou mocí vlastníka. Úklid společných prostor je věcí SVJ. Ani vlastník ani nájemník nemají od doby Marie Terezie robotní povinost. Domovní řád je cár papíru bez právní síly pokud není nedílnou součástí stanov. Existují ovšem obecná pravidla občanského soužití, která je třeba dodržovat. Jediné s čím lze souhlasit je, že práva a povinosti si nájemce sjednal s pronajímatelem v nájemní smlouvě.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".