Cizí firmy v domě

Vložil E.Janoušková (bez ověření), 25. Únor 2011 - 7:37 ::

Může mi někdo prosim přispět svým názorem k vyřešení následujícího problému? Jsme SVJ, dům bez nebytových prostor k pronajímání, v domě máme jenom bytové jednotky. Tak je to i v Prohlášení vlastníka. Na naší adrese je hlášeno několik firem a živností. Jedná se mi zejména o firmy a živnosti osob, majitelů firem, kteří v našem domě nikdy nebydleli (mohli tady možná kdysi bydlet buď jejich známí nebo příbuzní) a pak firmy a živnosti osob, které tady sice kdysi bydlely ale odstěhovaly se, ale sídlo firmy tady zůstalo. Nemají tady žádnou schránku, žádné prostory, nic tady nevlastní, nic o nich nevíme. Firmy zde hlášené můžou mít např. dluhy. Může to mít pro nás, pro dům nějaké důsledky?

Dále máme v domě k trvalému pobytu hlášeno několik osob které tady nic nevlastní a nebydlí tady ani v podnájmu. Jak překonat neuvěřitelnou byrokracii a jejich pobyt v našem domě odhlásit. Děkuji za názory.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Jaroslav Jaroslav (bez ověření), 25. Únor 2011 - 12:08

    ani firmy, ani osoby nejsou hlášeny v domě, ale v bytě (jednotce) takže ten problém není SVJ, ale jednotlivých vlastníků. takže každý osobně (SVJ by to sdělit neměli) na matriku a tam jim řeknou, kdo je v bytě hlášen, a každý sám musí své „nechtěné“ spolubydlící odhlásit – to udělá matrika – evidence obyvatel. u firmy netuším, ale měl by to udělat rejstřík.

    Vložil Martina1 (bez ověření), 25. Únor 2011 - 12:52

    Pane Jaroslave, zkoušel jste to v praxi? Předpokládám, že ne. Nic Vám neřeknou, mohli by porušit právo na soukromí té cizí osoby.

    Vložil E.Janoušková (bez ověření), 25. Únor 2011 - 12:46

    Pane Jaroslave, to co si myslíte je možná pravda jenom někde. V našem krajském městě jsou v panelových domech osoby evidovány v domě, ne v bytě. To je právě ten paradox.

    Jeden takový člověk v našem domě bydlel krátky čas ještě jako dítě za minulého režimu s maminkou. Dávno se odstěhovali, tehdy vyměnili byt. Pán má dodnes v našem domě trvalý pobyt (proč nevím). Nyní si ho asi potřebuje konečně změnit a narazil.Náš úřad mu to nechce změnu udělat a požaduje po měn jakási nesmyslná potrvzení, na které úřad nemá nárok, protože to žádný zákon nenařizuje. Včetně výpisu výpisu z rejstříku společenství. Ten člověk si to nevymyslel, ta úřednice to skutečně požaduje. Ohlědně uvedného jsme se již obrátili na Ministerstvo vnitra a zatím nemáme odpověď.

    Jen si pane Jaroslave zkustít dojít na matriku, že případně někoho chcete odhlásit z vašeho bytu nebo domu. Možná že se setkáte s tím, že vám úředník řekne, že vám ani nemůže sdělit, kdo je hlášený ve vašem bytě, domě, natož tak vám ho odhlásit. To jsou pane Jaroslave utajené informace, to je ochrana osobnosti. Ovšem ne vaší, ale té podlé, která se třeba přihlásila do vašeho příbytku bez vašeho vědomi. Dříve to běžně šlo i bez svolení majitele, dnes snad už ne.

    Feudál rozhodoval o tom, zda se člověk může přestěhovat či změnit pobyt. Dnes se zdá, že má takovou pravoc hloupý pečlivý pracovitý iniciativní úředník. No, něco je schnilého v státě ne dánském ale našem.

    Vložil Jaroslav Jaroslav (bez ověření), 25. Únor 2011 - 12:55

    moje zkušenost – poslat e-mail s elektronickým podpisem – má platnost doporučeného, s nikým nediskutujete, a běží jim termín na odpověď. MNě spíš vadí, že družstvu (protože je vlastníkem domu) posílá matrika do datové schránky informace o přihlášených a odhlášených automaticky,a pro SVJ to není možné (ocrana osobních údajů)

    Vložil E.Janoušková (bez ověření), 25. Únor 2011 - 13:44

    Pane Jaroslave, děkuji, už je mám.Vy jste mi skvěle napověděl. Když má nárok na informace o přihlášených a odhlášených osobách družstvo, má nárok i společenství. Jinak je to nerovný přístup, protože není zákon, který by říkal družstvo ano a společenství ne. Na to je dostanu. Bude mě to sice trvat tak půl až 3/4 roku ale dostanu je. Na tenhle nerovný přístup jsem již dostala jednu úřednici z VZP. Tá po nás požadovala předložit doklady, zda máme v domě cizince a zda mají povolení k pobytu nebo dokonce povolení pracovní. Už jsem to zapoměnala, protože takovu ptákovinu po mě ještě nikdo nechtěl. Nechtěla si nechat říct, nenechala si to vysvětlit a vyhrožovala nám pokutou, když ji to nepředložíme, protože ona milostivá to chce. Prý je na to zákon. Dostala jsem ji na to, že to nepožadovala po všech společenstvích, když je na to zákon, ale jenom po nás.

    Vložil E.Janoušková (bez ověření), 25. Únor 2011 - 13:47

    Nárok samozřejmě má vlastník domu, tedy členové společenství. V předchozím jsem se nepřesně vyjádřila. I když u nás do toho spadá i společenství, protože také vlastní určitou část domu.

    Vložil svjvmt, 25. Únor 2011 - 14:51

    a můžete ocitovat tu normu, kde ten nárok je, když byty jsou vlastníků a nikoli SVJ? Na evidenci obyvatel vám nic nevydají. Ostatně komu lze info vydat říká příslušný zákon. Neplést si BD a SVJ.
    Když mi někdo na úřadě řekne, že to nejde, tak chci slyšet podle čeho, ať mi to ocitují. Pak se slušně zeptám, jak to tedy udělat, aby to šlo. Takže vysvětlují, táží se nadřízených.

    Vložil tttttt (bez ověření), 25. Únor 2011 - 11:47

    Vadi to necemu?

    Vložil E.Janoušková (bez ověření), 25. Únor 2011 - 11:58

    To právě nevím. Není mi jasné, jak by probíhala např. exkuce na takovu firmu. Při dnešních postupech exekutorů, by mě to zajímalo.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".