Vložil Justitianus, 4. Říjen 2020 - 22:52

Pane Romane, celou dobu mi vyčítáte, že jsem tenkrát tazateli odpověděl jinak, než jak byste byl odpověděl Vy, kdybyste býval byl měl ty znalosti, které má Justitianus.

A v tom je ten problém: Vy ty znalosti nemáte. A neměl jste je ani tehdy, proto jste tazateli nic neodpověděl. Mnohem jednodušší než odpovídat na dotazy přece je navážet se do jiného diskutujícího a hledat v jeho textu neexistující chyby.


Vůbec jste tehdy netušil nic o povinnosti SVJ vložit prohlášení do sbírky listin. To jste si přečetl až v mé odpovědi tazateli. A stále se v této věci pletete. Sdělil jsem v oné diskusi tazateli dvě informace, obě věcně správné:

  1. Že prohlášení má povinně být vloženo ve sbírce listin rejstříkového soudu. (To je skutečnost uvedená v zákoně, kterou nejste schopen rozporovat.)
  2. Dále jsem mu doporučil aby nahlédl do sbírky listin RS, a popsal jsem mu přesně jak to má udělat. (Důvod tohoto sdělení jste nepochopil dodnes ani Vy, ani pan §.)

Stále tedy netušíte proč jsem mu poradil bod č. 2! Netušíte to, přestože jsem to už podrobně vysvětlil. Nahlédnutí do sbírky listin je totiž jediný průkazný způsob jak zjistit zda prohlášení ve sbírce listin je, či není. (Ach! Och! Jste překvapen, že? To by Vás nenapadlo.)

Teprve pokud by bylo postaveno najisto, že prohlášení ve sbírce listin není, může přijít na řadu některý ze tří následných kroků, které jsem zde popsal, viz příspěvek Pro předškoláky § a Romana Vložil Justitianus, 4. Říjen 2020 – 13:16.

Pane Romane, nečekám, že to pochopíte. Jiní čtenáři ale možná mají rozum průměrného člověka i schopnost užívat jej s běžnou péčí a opatrností podle § 4 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb.. Třeba jim mé odpovědi někdy poslouží.

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.