Zisk

Vložil František Černý, 9. Červenec 2010 - 13:58 ::

V SBD je poměr vlastníků s majiteli bytů cca 1:4.SBD ke konci roku vykázalo zisk.Přestavenstvo SBD zisk rozdělilo podle klíče zásluhovosti a zisk se vložil do tzv.fondu oprav na jednotlivé domy.Rozdělění zisku schválilo shromáždění delegátů SBD bez vlastníků. Je tento postup správný?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anaj (bez ověření), 10. Červenec 2010 - 16:43

  Obchodní zákoník – http://business.center.cz/…cast2h2.aspx – § 236 Rozdělení zisku + Vaše stanovy a ty najdete , pokud je nemáte k disposici na http://www.justice.cz/or/ – ve sbírce listin, podle osob – stačí jméno předsedy SBD.

  Vložil lake, 10. Červenec 2010 - 12:46

  To je popletený dotaz.
  V SBD nejsou žádní "vlastníci" a "majitelé", nýbrž pouze členové družstva (mohou se dělit na bydlící a nebydlící). Není zřejmé, co nepřístojného spatřujete v tom, že SBD si rozhoduje samo o svých záležitostech. Jste-li členem družstva a máte námitky k hospodaření SBD, prostudujte si vaše stanovy a Obchodní zákoník, § 242 odst. 1 a 2.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".