Zápis do obchodního rejstříku - navrhovatel

Vložil Anonymous, 23. Červen 2009 - 9:21 ::

Budeme podávat návrh na zápis SVJ do OR (bude se tedy jednat o prvozápis). Chtěla bych mít jasno, kdo má být uveden jako navrhovatel, zda SVJ nebo třeba já jako fyzická osoba, abychom pokud možno nemuseli platit žádný kolek. Je možno získat někde vzor „podpisového vzoru“ pro členy výboru? Děkuji, K. Suchanová (kasucha)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 23. Červen 2009 - 14:30

  K. Suchanová – pokud si matně vzpomínám je to již 8 – 9 roků co jsme prováděli prvozápis, tak jsme ho prováděli jako za SVJ a neplatili jsme nic(opravdu to nevím ale na 100% – ale na 100% vím, dělali jsme již spoustu změn dalších a neplatili jsme pak nic …, jinak jako fyzická osoba je to za litr… SVJ vzniká " ze zákona" a jenom nemáte IČ a stanovy… Pokud chceš podpisový vzor rád ti ho pošlu na mail.....

  Vložil kasucha, 23. Červen 2009 - 20:46

  Děkuji za odpověď, myslela jsem si, že je to tak. Jen se mi dostala též opačná informace (fyzická osoba neplatí, SVJ ano). Jen na konci formuláře pro podání návrhu na OR je kolonka „navrhovatel“ a je tam jméno a příjmení… Takže pokud to podává SVJ tak tam nemám co napsat ale na druhou stranu by tam někde nějaký podpis být měl. Tak nevím… Poraďte! Jinak díky za nabídku podpisového vzoru, už se mi nějaký podařilo získat. Snad to bude OK.

  Vložil salvador, 30. Červenec 2009 - 19:52

  Nedávno jsme to absolvovali myslím, že úspěšně neboť cca za 14 dní přišel dopis(usnesení) z KS, že zápis je přijat. No na konci formuláře jako navrhovatel to podepsal zvolený předseda důležité je, že podpis musí být úředně ověřen což provádí i obecní úřady atd. Poplatek po nás nikdo nežádal.

  Vložil Sarka, 23. Červen 2009 - 22:22

  SVJ nikdy neplatí soudní poplatek za změny v OR. Co se týče navrhovatele tak pokud se jedná o prvozápis tak navrhovatelem jsou všichni členové výboru (popř. pověřený vlastník). Pokud jste tedy 3 členové výboru tak návrh podepište všichni (na konci návrhu v kolonce „tento návrh podává navrhovatel“). Stejně se uveďte jako navrhovatelé na první stránce návrhu.

  Jakmile bude SVJ zapsáno tak „navrhovatel“ na první straně bude SVJ a předseda výboru spolu s členem výboru bude podepisovat na poslední straně (záleží na tom co máte ve stanovách).

  Vložil kasucha, 24. Červen 2009 - 20:50

  Díky ale je opravdu nutno jako navrhovatele uvést všechny členy výboru? Nestačím já jako předseda?Jedná se nám o čas (abychom včas stihli podání na OR) a podpisy se bohužel musí ověřovat… Když to podám jen se svým jménem, soud nám to vrátí nebo to vůbec nepřijme?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".