vyúčtování

Vložil Bertik007, 24. Květen 2012 - 7:40 ::

Mám dotaz, dnes jsem dostal vyúčtování a mám tam přeplatek ve výši 9541,–. Dále je tam napsáno, že přeplatek nebude vrácen z důvodu, že byl použit na úhradu dlužných částek za užívání bytu. Nejsem si vědom , že bych měl nějaké nedoplatky.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil NeznáIek˙ (bez ověření), 24. Květen 2012 - 11:24

  …byl použit na úhradu dlužných částek za užívání bytu…

  • nejste li si nedoplatků vědom – nepochybně požádejte o doložení těchto tvrzení, jinak to nezvíte
  • „dlužné částky“ nejsou nezaplacené zálohy které jste z jakéhokoli důvodu nezaplatil po datu předmětného Vyúčtování za období od data vyhotovení Vyúčtování k dnešku
  • vypočtený „přeplatek“ tedy zřejmě NENÍ způsobilý pro zápočet (domnívám se že „přeplatek“ by měl zahrnovat i položku za nedoplatky za fiskální období jehož se týká) a je nutné ho VYPLATIT. Pokud nemáte explicitně stanovený termín – vyzvěte SVJ k uhrazení (§563 ObčZ)

  N.

  Vložil G.X, 24. Květen 2012 - 7:54

  Děkujeme za informaci, případný dotaz ale směřujte na společenství (pokud jste člen – nepíšete). Jak vám na takto vágní poznámku asi můžeme zde pomoci?

  Vložil Bertik007, 24. Květen 2012 - 7:58

  chtěl jsem se jen zeptat, jestli musí být přeplatek vyplacen nebo néé.

  Vložil lake, 24. Květen 2012 - 8:33

  Informaci Vám podalo už SVJ svým konáním: přeplatek Vám nevyplatili. Jde nejspíše o vzájemné započtení, které je jednostranným právním úkonem podle ObčZ. SVJ je při započtení povinno Vám sdělit(vyúčtovat) které vzájemné pohledávky a dluhy započítává.

  Upozorňuji, že dluh způsobilý k započtení musí v době započtení existovat – to znamená že jste již dostal výzvu k zaplacení, nebo jste neuhradil částku, kterou jste byl povinen platit k určitému datu (např. záloha na správu). Nelze ale zadržovat výplatu na základě dluhu, který má teprve vzniknout v budoucnu, ani na takový, který snad již vznikl, avšak jeho splatnost nenastala – např. proto, že nebyl dosud řádně vyčíslen a vám prokazatelně oznámen.

  lake

  Vložil Bertik007, 24. Květen 2012 - 9:37

  Pro Lake…děkuji za odpověď.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".