vymazání zaniklého výboru SVJ u RS po odstoupení z fukce

Vložil Vladimír (bez ověření), 17. Březen 2023 - 14:01 ::

Před čase jsem jako člen výboru SVJ společně s ostatním členy vč. předsedy odstoupil z funkce na základě písemného podání na schůzi SVJ. Jak nyní postupovat, aby celý výbor byl vymazán z rejstříku soudu. Nový výbor nebyli členové SVJ schopni zvolit. Záležitost proběhla již v minulém roce. Děkuji za odpověď.

  • výbor

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Vymazal (bez ověření), 20. Březen 2023 - 5:58

„Jak nyní postupovat, aby celý výbor byl vymazán z rejstříku soudu.“ (Vložil Vladimír (bez ověření), 17. Březen 2023 – 14:01 :: Ostatní)

Podáte k rejstříkovému soudu na jejich formuláři návrh na výmaz/změnu údajů zapsaných ve veřejném rejstříku, přiložíte v originále nebo ověřené kopii listinu, která výmaz/změnu údajů dokládá a zaplatíte soudní poplatek.

Také můžete napsat rejstříkovému soudu prostý dopis a soud Vám odpoví a shora uvedený postup napíše, výmaz se tím o několik dní oddálí.

Také si na sepis návrhu na výmaz můžete najmout notáře nebo advokáta, učiní totéž, co jsem Vám shora napsal, výmaz se tím o několik tisícikorun prodraží.

Vložil § (bez ověření), 20. Březen 2023 - 12:41

Soud výmaz členů neudělá na přání někoho. Současně při výmazu původních se zapisují do rejstříku noví členové. Společenství nemůže být bez zapsaného statutárního orgánu, protože platí ochrana třetích stran. Třetí strany musí mít zaručené, s kým mají, múžou v svj jednat. Takže žádný výmaz původních členů (i když odstoupili) se bez zvolení a zapsání nových členů nekoná. Soud může svj v této situaci přidělit opatrovníka. O opatrovníka se musí požádat, to soud neudělá sám o sobě.

Vložil Hubert (bez ověření), 20. Březen 2023 - 3:01

Pouze prepsat a nebo az to nekomu bude vadit muze se nechat prohlasit za opatrovnika SVJ a dat vse dohromady.

Vložil Petr, 20. Březen 2023 - 9:45

Mám dotaz jak funguje správa domu a pozemku v SVJ bez výboru (statutárního zástupce). Kdyby nic jiného tak alespoň úhrada faktur za poskytované služby (vodné, odpadky, topení,) a sledování úhrad záloh vlastníky bytů na společný účet ze kterého se zálohy hradí

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".