Věcné břemeno - za 40 tisíc
Dobrý den, Jsme SVBJ o 16 bytech. V době výstavby byla zřízena o tři vchody dále výměníková stanice. Dnes je to tak, že všechny ostatní vchody mají zatepleno a mají vlastní kotelnu. Dodavatel tepla pro náš vchod má tedy výměníkovou stanice ve vchodě s vlastní kotelnou, a nabídli nám, že za 40 tisíc (nebo za namontování nových digitálních čidel na radiátory) by chtěli tuto stanici přemístit k nám do vchodu, jelikož jsme již jejich jediní zákazníci v okolí. Bylo by to formou věcného břemena. Máme na to přistoupit, či nikoliv? Prosím o vaše názory.
Děkuji
Pokud je v místě zemní plyn musí vlastní plynový kotel vyjít v provozu levněji než centrální dodávka tepla. Pro 16 bytů není třeba kotelna (nad 50 kWh) ale stačí dva stavebně oddělené kotle v tandemu po 48 kWh. Kondenzační kotle nepotřebují komín a jejich účinnost je vysoká. Investice v řádu 10 tis. na byt s rychlou návratností. Je třeba si udělat ekonomickou rozvahu.
„…Máme na to? přistoupit, či nikoliv? Prosím o vaše názory…“
- zvažte to ekonomicky:
- ponechat „status quo“ s úhradou vedlejšímu SVJ (resp. proč by mělo docházet k převodu kotelny – vedlejší SVJ má nepochybně stejné věcné břemeno. Je důvod ho přebírat?)
- nebo „nakoupit“ věcné břemeno (a tím si nadlouho pojistit nemožnost „pružných“ změn)
- nebo si také zařídit „vlastní kotel“ doplněný o FVE (a
výrazně si zvýšit technické povědomí)
Bez podrobné ekonomicko-technické analýzy se neobejdete. Zkuste se pozeptat „u sousedů“ jak se jim jejich vlastní kotelny, FVE nebo tepelná čerpadla vyplatí…
N.
Poslední komentáře