užívání výtahu

Vložil anezkaholubova, 14. Říjen 2015 - 8:47 ::

Dobrý den, až dosud jsme podle nějaké vyhlášky platili užívání výtahu od 2. patra (jsme 10tipatrový panelák). Nyní výbor rozhodl, že budou za užívání výtahu platit všichni, protože se množí stížnosti, že staří uživatelé, kteří mají psy a bydlí ve zvýšeném přízemí nebo l.patře, výtah používají i několikrát denně.Navíc několik z nich jsou nájemníci a ne vlastníci bytů, tedy členy SVJ. Je to správné, není vyhláška jako právní předpis závazná? A může tak rozhodnout jen výbor, nemělo by to řešit shromáždění?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil svjvmt, 14. Říjen 2015 - 10:37

  Pokud byste se zde podívala na historii, tak je to řešeno. Vyhláška byla zrušena v r. 2001. Takže si na shromáždění platbu vlastníky odsouhlasíte s potřebnými hlasy dle Stanov. Tam také najdete, co shromáždění řeší.

  Vložil lake, 14. Říjen 2015 - 8:52

  Neexistuje taková vyhláška, kterou zmiňujete. Ani výbor není oprávněn rozhodovat o pravidlech rozúčtování nákladů. Pravidla rozúčtování služby si schválí vlastníci jednotek formou usnesení shromáždění.

  lake

  Vložil tazatel jaryn, 14. Říjen 2015 - 20:52

  lake – jsi nepřesný – pokud je výtah podle prohlášení vlastníka společný prostor tak snad by na něho měli přispívat všichni spoluvlastníci a to buď podle spoluvlastnického podílu – nebo podle rozhodnutí shromáždění jak jsi popsal Ty. ALE pak by na např. rekonstrukci střechy měl přispívat kdo?? nebo na zateplení sklepů ?

  Vložil anezkaholubova, 14. Říjen 2015 - 8:59

  děkuji, vlastně jste mi odpověděl i na doplnění. Jenže o tu vyhlášku se 30 let opíral i bytový podnik, který nám předepisoval nájemné, a tak to převzalo v r. 2014 (po privatizaci) i SVJ, když nám předalo nové evidenční listy. Teď zjišťujeme, že ty jsme dostali pouze my, vlastníci,– nájemníci platí dle evidenčního listu z r. 1997, jim nikdo nic nezměnil, takže platí za služby postaru, přestože jsou nové ceny za odpad,elektřinu-dům,výtah atd.Je z toho v domě velké pozdvižení a dnes dokonce někdo výtah „vypnul“, takže jsme v 7.patře bez výtahu, dokud to nepřijdou spravit.

  Vložil Anonymous, (bez ověření), 14. Říjen 2015 - 11:47

  Na službu provoz výtahu přispívají pouze vlastníci bytů. Vlastníkem některých bytů je patrně družstvo, má tedy taky povinnost přispívat na provoz výtahů. Co družstvu platí nájemníci družstevních bytů, do toho vás nic není. Máte společenství? O způsobu přispívání se rozhoduje na shromáždění. O tom nemůže rozhodovat žádný správce, účetní, předseda ani Ferda Mravenec. Pokud nerozhoduje shromáždění ale někdo jiný, tak tam máte chaos.

  Vložil lake, 14. Říjen 2015 - 10:02

  Píšete to nesprávně. Pletete si vlastníky jednotek a nájemce družstevních bytů. Za službu „provoz výtahů“ platí pouze vlastníci jednotek. Nájemci samozřejmě nic na účet SVJ neplatí. Nejsou se SVJ v žádném právním vztahu.

  Je třeba pochopit, že Vám není vůbec nic do toho kolik nájemci platí pronajímateli a jak jsou ty částky stanoveny. To je věc družstva, které je pronajímatelem těch bytů.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".