sušárna v obecní bytovce

Vložil Anonymous, 24. Duben 2022 - 15:35 ::

Dobrý den,chci se zeptat jestli je obec zajistit v bytovce sušárnu.Byla tam,ale před rokem ji zrušili a není kde sušit prádlo.Sušáky venku jsou také zrušené.Sušíme v bytě ale dělá se plíseň.
Děkuji za odpověď Čudová Lida

  • nájem

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 24. Duben 2022 - 22:09

Paní Čudová, napřed si přečtěte Vaši nájemní smlouvu k bytu. Pokud je v ní uvedeno, že sušárna je společným příslušenstvím bytu (místnost určená k tomu, aby byla užívána spolu s bytem), pak platí, že nájemci bytů mají právo tuto sušárnu užívat. V tom případě můžete požadovat, aby pronajímatel/ma­jitel uvedl společné příslušenství bytů do provozuschopného stavu a aby přestal s porušováním nájemní smlouvy.

Naprosto stejně by se řešil přístup do dalšího společného příslušenství nájemních bytů: do prádelny, kolárny, kočárkárny, mandlovny, do sklepa či sklepní kóje, právo používat sušák na prádlo před domem, právo vstupovat na pozemek/zahra­du/terasu/bal­kon/lodžii, atd. Rozsah práv nájemce určuje vždy nájemní smlouva.

Justitianus

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".