Sušárna

Vložil Michalakus, 12. Říjen 2015 - 18:58 ::

Zdravím.
Prosíme o radu. V našem paneláku máme společnou sušárnu. Nevyužíváme ji. Zbývajicí nájemníci ano, ale ne všichni. Ať si suší …, ale proč bych měla já platit provoz? Ať si rozpočítají spotřebované teplo na osoby, které sušárnu využívají.
Nechceme platit za něco, co nevyužíváme! Jak na to?

Děkujeme za rady.

Michal a Jitka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Korky0202, 13. Říjen 2015 - 5:39

  Víte, o tom, že sušárnu nebudete využívat, jste si rozhodli sami. Když jste kupovali byt v daném domě, určitě jste se seznámili i s tím, že je v domě sušárna.

  Samozřejmě, že je možné nějakým způsobem toto vyřešit, jak už zde však bylo napsáno byl bych v tomto směru opatrný. Už jen z toho titulu, že se pak může někdo ohradit, že tu existuje „jiná věc“, kterou on přeci nevyužívá a platí, například provoz STA, výtah a mohl bych pokračovat. Určitě je třeba vytápěna místnost, která slouží členům výboru, vy ji též nemusíte využívat, měli by snad teplo spotřebované v této místnosti, která je též společná, platit členové výboru z titulu své zvolené funkce?

  Můžete se v domě dohodnout změnu stanov, stanovit pravidla pro používání i rozúčtování nákladů na jednotlivé místnosti či technologie jen pro určitý okruh vlastníků.

  Víte, je to něco obdobného jako ve státě, také platíte daně, ze kterých jsou placeni úředníci a prostory, ve kterých pracují, aniž byste někdy využili jejich služeb. Také Vám to nezakládá právo na to platit nižší daně.

  Vložil janica, 12. Říjen 2015 - 22:44

  Jedná se o společný prostor.Těžko rozpočítáte teplo na dobu, kdy tam někdo suší prádlo, stejně tak si nedovedu představit, jak se rozpočítá spotřeba elektřiny, protože se tam svítí. Pokud tam bude indikátor tepla na radiátoru, tak by to asi šlo možná rozdělit náklady, ale nevím, kdo bude tak ochotný a schopný to udělat. My máme v kolárně taky radiátor, ale nikdy by mně nenapadlo, že nebudu platit za elektřinu a teplo, protože ji nevyužívám, nedávám tam kolo ani kočárek.

  Vložil tazatel jaryn, 12. Říjen 2015 - 19:08

  Změnou stanov, kdy si určíte a „vymyslíte“ a řádně schválíte pravidla pro sušárnu Ale s takovýma věcma bych byl opatrný… je to jako bumerang. Spíš bych vytvořil pravidla pro využívání sušárny a věnoval bych pár řádků otopu v sušárně. Jitko a Michale, myslíte že když lidé přestanou sušárnu užívat a budou sušit v bytě , že ušetříte?

  Vložil Michalakus, 12. Říjen 2015 - 19:22

  Nechceme zastavit provoz sušárny, ať funguje jako doposavaď. Jedná se o místnost o 50m°, v zimním období je vytopena na 35°C, ať se suší nebo nesuší. A to tady máme takové místnosti dvě. Nevyužíváme-nechceme platit a ušetříme. Nebo se pleteme? Na jednu sušárnu je 10 bytových jednotek.

  Vložil JaVa, 13. Říjen 2015 - 8:07

  Pane Michalakus.Ne­víte,že existují termoregulační hlavice na ventily u radiátorů,na kterých lze zablokovat možnost přetápění místnosti.Pou­žijte ZSR.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".