Sankce v nejbližších měsících nebudou

Vložil Pavel, 29. Červen 2014 - 8:36 ::

K vrchnosti se již dostaly informace, že ZOK je paskvil a stanoví nereálné termíny. Zákony napsat dobře se sice neumí, ale obejít je ano. :-))

_____________­________________________­_____________

Ministryně spravedlnosti Helena Válková se dnes v Praze sešla s prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým

Hospodářská komora ČR již v minulých dnech upozornila Ministerstvo spravedlnosti ČR na nebezpečí, které pro podnikatelský sektor vyplývá z požadavku, aby obchodní korporace přizpůsobily své základní dokumenty nové právní úpravě do 30.6.2014. Mi­nistryně Válková uvedla, že si je vědoma obav spojených s tak krátkým termínem a informovala o včerejším jednání s předsedy krajských a vyšších soudů, kde se právě o těchto dopadech nové legislativy hovořilo.

Ministerstvo spravedlnosti ubezpečilo představitele HK ČR, že ve světle těchto jednání nepředpokládá, že by v nejbližších měsících byla rejstříkovými soudy v takových případech využívána možnost uplatnění sankcí vůči obchodním korporacím. Pokud by se tak stalo, HK ČR je připravena využít své komorové sítě k identifikaci případných problémů a Ministerstvo spravedlnosti přislíbilo pomoc při jejich řešení.

27. června 2014 Odbor tiskový Ministerstva spravedlnosti ČR

_____________­________________________­______________

Hezký den!

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.