Reference na VEKRA a RI OKNA

Vložil Pavel, 30. Duben 2009 - 21:42 ::

Můžete někdo poskytnout kladné či záporné reference na VEKRA a.s. a RI OKNA a.s.?

Děkuji

Hezký den

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Martan (bez ověření), 15. Květen 2024 - 12:43

  Pořídil jsem si okna a troje vchodové dveře od firmy RI okna. Vybral jsem si ty nejlepší plastové profily, cena celkem 400.000 Kč. Jednoduché vchodové dveře o velikosti 90×220 cm s obdelníkovým prosklením cena 74.000 Kč bez DPH, serie Vizual. Po slevě 33.000,– Kč bez DPH. Design dveří si lze vybrat pouze přes internet, v prodejnách pochopitelně vzorky nemají. Za ty peníze vám dodají dveře, kde uprostřed panelu je vyříznutý otvor a v tom vložené prosklení, které není nijak orámováno a viditelná je i hrana říznutého plastu. Je tam hrana, v které se drží voda a prach. Sklo navíc nelze vyměnit, musíte měnit celý panel. Ani na jednu z těchto věcí vás RI okna neupozorní a není to uvedeno ani na internetu. Když to viděl stavitel, volal mi, že mi dodali dveře s provizorní bakelitovou výplní, prý asi kvůli transportu. Chyba, byl to finální výrobek. Jako reklamace to uznáno nebylo. Navrhoval jsem, že si připlatím za výměnu tohoto paskvilu, ale neakceptováno. Napsal jsem i majitelům firmy, ale nereagovali. Na několikátý opakovaný dotaz přišla odpověď: „Nechápu proč mě píšete porad o nějaké reklamaci, já to neřeším nemám reklamace na starosti .“ Jinými slovy, majitel firmy reklamace neřeší. Asi si spočítali, že okna si u nich stejně kupuje každý jenom jednou a není tedy třeba do budoucna řešit jejich nespokojenost. O ohnutých klikách, nefunkčním zámku a drobných škrábancích se ani nebudu rozepisovat. Za mě ohromná chyba. RI Okna nikdy více. Okna si u nich může pořídit jenom masochista. Foto toho paskvilu (vchodových dveří) rád pošlu.

  Vložil Jardapi (bez ověření), 6. Únor 2020 - 8:41

  Po tom co jsem si tu přečetl jsem rád že jsem si vzal okna od Vekry, i když všude se najde nějaký nespokojený člověk, ale díky bohu že já jsem po tom co mi je namontovali nemusel dělat nic.

  Vložil Petra Hrušková (bez ověření), 28. Prosinec 2019 - 10:40

  Děláme rekonstrukci patra. Na základě kladných recenzí jsem se obrátila na R.I. okna. Paní, se kterou jsem vše domlouvala a jednala s ní, byla skvělá. Příjemná, vyšla nám ve všem vstříc apod. Byla jsem překvapená i brzkým termínem, kdy nám okna přijeli udělat. Vše probíhalo v pořádku, i nějaké neshody se vyřešily na místě, byli velmi ochotní. ALE! pak to začalo. Když nám byl zaměřovat pán okna, ptala jsem se ho, jestli je potřeba domluvit se soudy to, abychom na jejich stranu dali nějakou plachtu, jelikož jsou na jejich stranu luxfery, bylo mi řečeno, že nemusím, jelikož to vybouchají dovnitř. Když přijeli okna udělat, nastal problém, jelikož sousedi nebyli doma a oni to vše vybouchat dovnitř nemohou. Tohle jsem přešla a domluvili jsme se, že nám to přijedou udělat během týdne. Také nám vybouchali parapety, u kterých jsme se domluvili, že je tam nechají. To jsem stále rozdýchávala. Když jsme se ale domluvili s jedním „dělníkem“, že nám přijedou dodělat ty dvě okna, dal nám své číslo, abychom si upřesnili čas, tak na nás nejprve zapomněli (což jsem si říkala, že jsme jen lidi a může se to stát), ale po další domluvě si pán vypl mobil a nedovolali jsme se. Řešila jsem to s paní, u které jsme okna objednávali. Poté jsem mluvila s panem Dobřickým, ten ochotný vše zařídil, ale až poté co jsem ho několik dnů uháněla. Přijeli dva pracovníci, otrávení, když jsem jim řekla, že to vybouchané není, jelikož to mám zaplacené a je to ve smlouvě, že to udělají oni. Okna tedy dodělali. Když jsme dělali stěny, přišlo se na to, že tato firma nepoužívá perlinku. Takže nám špalety celé popraskaly, jelikož pod tím byl polystyren a nebylo to zpevněné. Urgovala jsem pana Dobřického, aby se na to přijel podívat (opět jsem musela uhánět a vyvolávat). Měla jsem i „na pomoc“ zedníka, který mi sám říkal, že to v životě neviděl. Pan Dobřický byl arogantní, přesvědčoval mě, že to dělají směsí, která obsahuje nějaké mikročástice, které to zpevní místo perlinky. Ukázala jsem mu, že to pravda není. Bylo vidět, že si uvědomuje, že to není úplně ok, protože odbíhal od tématu a nevyjadřoval se k tomu. Každopádně nám to neuznali a my to museli udělat všechno znovu. Připomínám, že jsme měli zapravení zaplacené. Každopádně tuto firmu už nikdy více a nikomu ji nedoporučuji a to mám kolem sebe teď hodně lidí, co staví nebo dělají rekonstrukce.

  Vložil Petra Hrušková, 8. Leden 2020 - 9:22

  Omlouvám se, panu Dobřickému. V příspěvku mělo být jméno pana Luckého.

  Vložil Dominik Rytíř (bez ověření), 20. Listopad 2019 - 0:13

  Nevím zda jedna hvězda na firmu RI-Okna stačí. Montáž probíhala u přítelkyních prarodičů. Jelikož jsou neznalí a už postarší, přivolali mě na pomoc po tom co viděli rýhu na stěně. Při montáži oken jsem se byl podívat a pánové popíjeli slivovičku a smáli se…jaká fajn směna. Neřešil bych to kdyby se nenašlo milion věcí co pos*ali. Babička samozřejmě montážníkům vše podepsala i když potom řekla, že ani nevěděla kam je potřeba napsat závady. Proběhlo to rychle. Při mém příjezdu jsem objevil hluboké rýhy na stěnách, vryp v podlaze, rýhy na rámech oken, rýhy uvnitř rámů po otevření a i uvnitř skelné komory atd. Jeden z pracantů pod vlivem lektvaru se opřel o poličku, kterou totálně celou vyrval i se zdí. A obkladačky v koupelně vymlácené-nepochopitelné. Reklamace panu Lopraisovi … reakce rychlá, ale nepříjemná. Uznali jen tu poličku. To jsem si nenechal líbit a přizval jsem nadřízené na osobní jednání a aby se podívali, jaké pracanty zaměstnávají. Vše jsem měl doložené fotografiemi. Nadřízený montážníků pan Dobřický je arogantní pán, který je nevrlý už tím, že musel přijet a samozřejmě stojí za svými lidmi. Krom police a lina(které uznají podle odhadnuté ceny) vše zamítli a navrhli mi cenovou náhradu což počítají tak do 500 :D. Pan Dobřický po mně vyjel ať si řeknu kolik lino bude stát i po opakovaném napomínání, že nejsem podlahář mávl rukou a odmítavě zakývl. S nadřízenými přijeli i 2 montéři, do očí mi zapřeli, že nepopíjeli i když mám svědky. (Dalo se čekat). Nabídli se opravit nefunkční žaluzie a vyměnit vrypy na vnitřní straně tabule okna. Jedním slovem NEDOPORUČUJI a mé hodnocení přenesu na všechny známé. Neprofesionalita, neochota a arogance nezná mezí. Je to hnus jak se chovají ke starším lidem. Takové jednání jsem ještě neviděl a ještě když vezmu v potaz to, že člověk za to dá něajké nemalé úspory. Měli by se páni probrat a vedení taky, aby vidělo, že recenze na jejich stránkách nejsou všechny, ale jsou i jiní nespokojení lidé jak vidím. UŽ NIKDY!!

  Vložil malik (bez ověření), 13. Prosinec 2019 - 10:30

  no tak to je velkej masakr, to bych ani neřekl že se něco takového může někde stát, ještě že už to mám v Vekrou za sebou, to bylo naštěstí všechno v pohodě

  Vložil Maxiemus (bez ověření), 19. Září 2019 - 6:50

  Já bych mohl doporučit tu Vekru, od těch okna mám, tu druhou firmu neznám.

  Vložil Albertt (bez ověření), 17. Květen 2019 - 9:40

  Mám plastový okna který jsou s dorazovým těsněním a je s ocelovou výztuhou, Vekra nám je nainstalovala loni v dubnu.

  Vložil honzajuru (bez ověření), 24. Leden 2019 - 14:41

  Já jsem u Vekry dělal dost velkou objednávku…okna, žaluzie, vchod. dveře, interier. dveře…chtěl jsem to mít všechno od jednoho dodavatele, abych nemusel řešit že v jednou měsíci budu mít tohle za dva týdny tohle a tak, takhle mi to namontovali všechno asi za 3 dny a vše ok. Cena sice nebyla nejmenší ale to se u takovéhle otázky dá asi dost čekat.

  Vložil Davidmareda (bez ověření), 15. Březen 2019 - 10:58

  Měl jsem dost podobnou objednávku, až na ty žaluzie, místo toho jsem vzal HS portál s jedním posuvným křídlem a dvěma pevnými. Až na ty interiérovky jsem si nechal všechno zasadit a očistit od nich, mezí tím co já nasazoval dveře tak už za sebou měli 3 okny tak jsem si říkal jak dlouho by mi trvalo kdybych to dělal dám :D

  Vložil Tomášrich (bez ověření), 5. Říjen 2018 - 9:28

  Tyhle dvě firmy jsem měl ve výběru ještě s jednou firmou. Co jsem o nich zjišťoval a ptal se po známých tak z toho ta Vekra vyšla asi nejlíp když jsem k tomu vzal do úvahy že měli i nějakou slevu, takže tak no. Okna mám zatím rok takže nevím jak na tom s kvalitou jsou, ale se spoluprací jsem byl spokojený, vyhověli mi v tom co jsem požadoval, a upřímně co mi vyhovovalo nejvíc byla ta cena…

  Vložil Arnoštbbb (bez ověření), 18. Červenec 2019 - 8:05

  Já měl v hledáčku taky víc firem, asi 5 mi vyházelo nejlíp a z těch pak se rozhodoval na ceně a kvalitě, byli tam i firmy co měli okna fakt levný ale toho jsem se zas bál aby to nebyl nějaký šunt, ta Vekra byla taková zlatá střední cesta a asi se vyplatilo, okna u nás budou už pátým rokem.

  Vložil Michal Has. (bez ověření), 24. Srpen 2018 - 10:40

  V SVJ jsem byl ještě před tím než jsme se přestěhovali do rodinného domu. Když byla na paneláku potřeba výměna oken, rozesílali jsme poptávku do obou těchto firem + ještě do dvou dalších, Vekra nám dala nejlepší nabídku. Výměna oken pak proběhla v pořádku, žádný soused neměl s okny problém. Okna od Vekry jsem si pak nechal dát i na dům a proběhlo to stejně, bez problémů.

  Vložil Andrej V. (bez ověření), 13. Červenec 2018 - 11:52

  My jsme měnili okna před minulý rok u Vekry. Bydlíme v činžovním domě, takže oken na výměnu nemáme moc, takže montáž byla za pár hodin hotová, co se týče oken, vybrali jsme plastová, do kterých jsme nechali dát dvojsklo…celková částka za okna a montážní práce byla docela dobrá

  Vložil Martin D. (bez ověření), 5. Duben 2018 - 12:32

  U nás zakázka s Vekrou naštěstí probíhala úplně na pohodu. Kupovali jsme od nich dřevěný okna na dům, a za celých 5 let co je máme s nimi nebyl problém. Když jsem okna poptával tak jsem všude četl jak je se o dřevěná okna musí pečovat a za sebe můžu říct že jsou to kecy, za tu dobu co je máme jsem je natíral 3×, a že by jim něco chybělo na kráse se říct nedá. Tenhle rok před zimou budeme volat na servis aby nám je zkontrolovali, sice je to podle mě zbytečný, ale když je to zdarma tak proč ne, alespoň budeme vědět jak na tom jsou.

  Vložil ZdeněkP. (bez ověření), 18. Květen 2018 - 10:47

  Mám to stejně, taky jsem koupil dřevěná s tím že údržba bude složitější a přiznám se že je mám asi 3 roky a nic, a furt vypadají dobře, ani kvalitou nijak nestrádají podle mě, ale na podzim už se na ně asi vrhnu. Chci se zeptat, když je od tý vekry mám 3 roky, tak na servis se musí volat vždycky po 5 letech nebo jenom když je s nimi nedej bože nějaký problém? Abych to nějak nezanedbal a pak mi neřekli že je to moje chyba že jsem měl volat dřív.

  Vložil Stanislav N. (bez ověření), 22. Červen 2018 - 11:45

  Já mám od nich okna už dobrých 16 let a vždycky volám po těch pěti letech, jen kvůli kontrole. Vždycky přijdou, zkontrolují kování a těsnění, jednou nám okna i promazali, řeknou v jakém jsou stavu a hotovo, takže ano, stačí volat po 5 letech, a jinak možná když se něco stane, to nevím, my je máme bez problémů.

  Vložil nikdy více (bez ověření), 21. Březen 2018 - 17:52

  Ač jsem býval zákazníkem RI-OKNA a dvakrát po patřičném usměrnění o normových podmínkách byli schopni zabudovat své výrobky s úspěchem v našem domku, dnes tuto důvěru tato firma nenávratně ztratila. Před měsícem jsem po zastoupení firmy RI-OKNA požadoval vypracování cenové nabídky na rozsáhlejší inv. akci, spočívající ve výměně 12 oken standardních rozměrů, no ani po urgencích nebyli schopni/ochotni mi nabídku zaslat. Po komunikaci s manažerem (Ing. Pavol Hrabovský) jsem zjistil, že ač pracovníci firmy bezostyšně lžou, manažer jim slepě věří s odůvodněním, že je prý důkladně školí. Po takovéto diskuzi i nejlepší zákazník řekne „nikdy více“.

  Vložil Jiří.M. (bez ověření), 15. Březen 2018 - 12:55

  Mě se do užšího výběru dostali obě firmy, a teď máme teda okna od Vekry, je pravda že to není nejlevnější firma, ale z vlastní zkušenosti můžu říct že s okny nemám do teď žádný problém.

  Vložil Jitka P. (bez ověření), 7. Březen 2018 - 18:07

  Mně prováděla výměnu okne firma DAJKON a jsem spokojená maximálně.

  Vložil Jan K. (bez ověření), 9. Únor 2018 - 8:37

  Přes to že investice do oken byla docela velká tak jsme po delším zvážení zvolili firmu vekra a za sebe můžu říct že až na ty peníze tak všechno bylo v pořádku, ani ohledně montáže žádný problém nebyl.

  Vložil A SF g b k (bez ověření), 10. Prosinec 2017 - 18:28

  Okna od vekry byla chyba. Vsema oknama tahne ikdyz je tu byli dvakrat serizovat. 3× tu byli opravovat vchodove dvere ktere musime po kazdym projiti zamykat jinac jimi taky tahne. Ted kdyz uz je po zaruce, nevim co s tim mam delat. Kazdopadne jsem nespokojenej a rozhodne nedoporucuju.

  Vložil Hynek P. (bez ověření), 28. Prosinec 2017 - 19:53

  tak to u nás jsme teda naopak s oknama od vekry spokojení, máme je už asi 12 let a zatím jsme s nimi neměli problém, jednou nám je tu byli seřídit a jinak nic, ono je to asi hodně o tý montáži, proto jsem si dělníky hodně hlídal, a nemám žádnej problém.

  Vložil Ondřej D. (bez ověření), 19. Říjen 2017 - 14:23

  Já za sebe jsem vybral vekru, bylo to spíš o těch sympatiích jak píše Kerel, o vekře jsem toho totiž slyšel víc než o té druhé firmě takže jsem jim tak nějak víc důvěřoval no, ale nemyslím si že to byla špatná volba, mám od nich dřevěný okna už asi 10 let a furt fungujou dobře.

  Vložil Císa (bez ověření), 22. Listopad 2017 - 16:07

  Měl jsem to stejně, ta vekra je na trhu taková víc profláknutá, takže jsem se ani tolik nebál do ní jít…ale taky je to asi o financích, přece jenom vekra má ty okna trochu dražší než nějaké malé firmy, ale na oknech by se zrovna podle mě šetřit nemělo, ale to už je asi o člověku…

  Vložil Kerel (bez ověření), 13. Říjen 2017 - 12:46

  Dobrý den,

  obě dvě firmy mají dobré postavení na trhu. Ceny a služby jsou srovnatelné, takže podle mého soudu je to otázka osobních sympatií ;) My jsme se před lety rozhodly pr firmu V okno https://www.vokno-plastova-okna.cz/ ptotože jsme z Kroměříže a oni také :)

  Vložil Filip Čermák (bez ověření), 24. Září 2017 - 15:07

  Já myslím, že oboje firmy a budou v pohodě. Asi bych se koukal na jakou cenu jsou schopní se dostat pro SVJ. Jediné co nám nevyhovovalo bylo dodání minimálně 3 týdny. Proto jsme tenkrát řešili u https://www.okna-hned.cz/…lastova-okna . Protože je měli skladem. Pokud ale vás netíží čas, tak je to prašť jak uhoď.

  Vložil Martin Wagner (bez ověření), 14. Září 2017 - 11:07

  Jak píše Mirek, okna nejsou levná záležitost a určitě je potřeba se nad tím zamyslet než do něčeho skočit. Já se zaměřil hlavně na tu kvalitu, chtěl jsem okna s protihlukovým sklem a bezpečnostní folií, a za to všechno si člověk musí připlatit takže je potřeba promyslet aby to nebyla zbytečná investice, podle parametrů oken jsem pak vybral Vekru, sice je pravda že není nejlevnější, ale v některých případech by se šetřit nemělo.

  Vložil Mirek Janáček (bez ověření), 16. Březen 2017 - 10:49

  Ahoj, nad investicí do nových oken je dle mého nezbytené se zamyslet, je to přeci jen dlouhodobá záležitost, která by nás v nejlepší případě měla přežít. Vekru bych za sebe doporučil, upřímně jsem si vědom, že to není nejlevnější firma, mě se ale bytě osvědčili… Kvalita jakou mi nabídli mi vyhovovala i za tu cenu.

  Vložil Montydvory (bez ověření), 31. Srpen 2017 - 7:20

  Okna Vekra jsme pořidili na polovině domu před 6 roky a s těmi jsme spokojeni.Proto jsme i na zbytek domu pořidili nyni i zbytek plus vchodove dveře CHYBA NEBRAT!!!!! na oknech rezavé čary,smeti uvnitř skel, malá okna zbytečně zmenšena přidané rozšiřovaci profily,nekvalitni kováni. Lituju že jsem je koupil

  Vložil Kamil P. (bez ověření), 10. Únor 2017 - 14:32

  Myslím si, že všechno je hodně o ceně, ale za sebe musím zdůraznit, že konkrétně u oken se to moc nevyplatí koukat jenom na cenu. Když jsem se totiž místo ceny pak kouknul na parametry oken co mi kde nabízeli, tak jsem se divil co za okna a za jaký peníz mi kde nabídli. Myslím, že zrovna Vekra je v tomhle ohledu ok. Jak na dřevěný okna tak na plasty. Nejsou ale nejlevnější, člověk si tam trochu připlatí.

  Vložil Jarolímek (bez ověření), 13. Leden 2017 - 12:34

  My dali přednost dřevěným oknům od firmy vekra. Původně jsem si myslel, že budu poptávat firmu, která nám dělala garážová vrata, ale cenou to nakonec přebyla vekra, takže jsme se rozhodli pro ně a nelituji. Okna slouží už řadu let a jejich nároky jsou minimální. Ušetřil jsem na tom, jen bych příště dal z venku jiné okapničky postupem času se mi to okoukalo a preferoval bych teď trochu jiné, ale třeba manželce to nevadí, naopak je s tím spokojená, to je ale jen vzhled, zbytek je ok.

  Vložil Radek P. (bez ověření), 3. Leden 2017 - 20:31

  Bohužel fa Vekra nedoporučuji ! Nechal jsem si vyrobit balkonové dveře. – dvakrát jsme sepisovali smlouvu vždy něco chybělo, – následovalo zaměření, při montáži technici zjistili, že dveře byli špatně zaměřeny a nemohli být namontovány, na vlastní náklady jsem si musel před chystaný otvor zabezpečit, -následovalo dalších 12 dní na výrobu nových dveří, – špatná komunikace s obchodním zástupcem, – při žádosti o kompenzaci nákladů na zabezpečení otvoru mi Vekra stále slibovala vyřešení, ale i po několika urgencích se nic neděje . Určitě tuto firmu pro jejich přístup k zákazníkovi nikomu doporučovat nebudu !!!

  Vložil Leona (bez ověření), 27. Únor 2017 - 20:07

  Dobrý den,okna vekra máme v celém domě.Jeden parapet chyběl,jeden široký skoro 20 cm,do prostoru,zednické práce hrůza,sítky proti hmyzu se po dvou letech sypou.Přesto že slibují záruku dva roky reklamaci nám dvakrát zamítly.Takže zkušenost – nic moc.

  Vložil Vlasta D. (bez ověření), 6. Prosinec 2016 - 15:33

  okna co nám dělali od vekry jsou v pohodě, jen jsme jedno okno nechávali po dvou letech utáhnout, protože si trošku sedlo a já netuším jak se okna utahují. Vybrali jsme si je asi z 5 různých firem protože byli pro nás nejlevnější a jejich pobočka byla k nám nejblíž. Určitě bych ale všem doporučil aby si nejdřív než budou něco kupovat zjistili kde co mají a co za to chtějí a dávejte si pozor aby ty okna byly ze stejnýho materiálu profilu a třeba i počet skel je důležitej, protože pak plastový trojsklo bude držší než dvojsklo ale jelikož si nevšimnete že je to dvojsklo, tak vezmete to levnější, ale přitom by to nemuselo být to nejlepší.

  Vložil Janoušek K. (bez ověření), 8. Listopad 2016 - 15:32

  Já jsem okna od vekry poptal protože jsem na to spěchal a nenapadl mě v rychlosti nikdo jiný koho bych přes okna znal, tak jsem to u nich všechno během několika dnů vyřídil a mám doma dobrý okna, takže za sebe bych okna od Vekry doporučil, ale je to hodně i o mé omezenosti ve znalosti jiných firem přes okna.

  Vložil Lenka Toboláková (bez ověření), 18. Říjen 2016 - 10:25

  Okna Vekra již nikdy v životě. Koho mohu varovat před touhle firmou . Nechala jsem si u nich zhotovit dřevěná francouzská okna . Co z toho ,že je thotovili,ale špatně zaměřily , do barvy se netrefili ač tvrdí ,že ano a všichni kolem ne a to nejdůležitější ,že okna nejsou otevřít. Namontovali je 3cm pod uroven podlahy. Takže mám okna ,které nepasují do domu,mají jinou barvu a nejdou otevřít.Reklamaci si přehazují jeden na druhého, manažerům se nesmí volat a ostatní nekomunikují.Jedině soud.Nikdy více takovou firmu.Když vidím v televizi reklamu váš spolehlivý partner Vekra tak bych ji rozbila.Takže jim se obloukem vyhněte.

  Vložil Venca (bez ověření), 30. Srpen 2016 - 21:27

  Na koho se teda obrátit? *Praha

  Vložil Karel2 (bez ověření), 8. Září 2016 - 12:59

  je to podle toho co hledáte a co chcete za okna. Nejlepší je poptat co nejvíc firem, aby jste měl přehled o tom co se kde nabízí za jaká okna a potom už je jen na vás pro co se rozhodnete. Já si udělal takhle kolečko po  firmách i jsem si je objel, abych měl jistotu a volba dopadla na vekru a jsem s tím spokojený… Takže čím víc se zajímáte, tím líp to pak akorát dopadne.

  Vložil Tomk (bez ověření), 5. Říjen 2016 - 15:12

  Souhlasím s Vámi Karle, taky si myslím že je to o tom co kdo chce a mít rozhled v cenách a v nabídkách není nikdy na škodu. Vekru nemám, ale slyšel jsem na ní dobrý zvěsti, tak snad opravdu taková je… Ale ono asi taky hodně záleží na tom jakýho člověka potkáte, to ty okna mohou být sebe lepší, ale když je tam potom nějaký nepříjemný člověk, tak to hnedka odradí…

  Vložil PavelZ. (bez ověření), 13. Červen 2016 - 12:52

  Po přečtení některých komentářů se přidávám se svou zkušeností s vekrou. Okna máme dělaná dřevěná – natura94, vybral jsem si tento typ, jelikož mi na pobočce bylo zděleno že mají nelepší tepelně izolační vlastnosti. Na okna jsem si po objednání musel 2 měsíce počkat, což mi plynule navazovala na stavební plán… Než okna ukotvili do otvorů, tak to trvalo jen pár hodin… Když přišli že je hotovo všechna okna jsem s nimi prošel zkontrolovali jsme je a bylo hotovo. Okna mám rok a zatím jsem po první zimě volal na jejich linku, aby mi okna dotáhli, protože jsme přes zimu nechali celý barák prochladnout, tak to asi mělo nějaký vliv, každopádně momentálně není žádný problém a za cenu jakou jsme to měli si nemohu na nic stěžovat.

  Vložil Lucka P. (bez ověření), 5. Červen 2016 - 13:37

  VEKRA UŽ NIKDY!

  Od Vekry si nikdy nic neberte, ať nedopadnete jako já. Už se s nimi měsíc a půl dohaduju, stálo mě to hodně sil, nervů, času i peněz. Výsledek žádný, takže jsem se rozhodla „věnovat“ Vekře ještě pár hodin času a napsat na ně recenze všude kam se dá, aby neničili život ještě dalším lidem.

  Zakoupili jsme si u u nich balkonové a vchodové dveře. Doufali jsme, že jsou solidní firma, ale velmi jsme se spletli.

  Začalo to tím, že nám 22.4. měli technici dovézt a namontovat dveře. Ten samý den odpoledne mi zavolal pán z Window Holding, kdy tedy chci vyměnit fabku. Netušila jsem o čem mluví, nikdo mi nesdělil že výrobce neměl na skladě správnou fabku a ve dveřích tedy budu mít špatnou – to pro mě byla první komplikace, uvolnit se někdy z práce, aby se mohla fabka vyměnit. Jak je možné, že mi dovezou nekompletní dveře?

  Následně jsme zjistili, že jsou balkonové dveře vyrobené jinak, než jsme si mysleli. Volali jsme panu Maškovi (našemu obchodnímu referentovi), ale celé odpoledne nám telefon nebral. Nakonec jsem se dozvěděla, že do úterka není v práci a vyřešíme to ve středu. Další týden jsem mu téměř každý den volala a psala emaily, abychom si domluvili schůzku (potřebovala jsem 1. zjistit, zda jsou dveře vyrobeny správně abych si domluvila montáž balkonových dveří (to mi sice Mašek potvrdil, ale číslo na paní která zařizuje montáže, jsem z něj dostala až po téměř dvou týdnech), 2. na vchodových dveřích je velká barevná skvrna a za 3. vchodové dveře nešly zavírat). Pan Mašek další dny neodpovídal na emaily ani nebral telefony (maximálně mi napsal po třech dnech email, že dveře jsou vyrobené správně a skvrnu bude řešit na schůzi, protože pravděpodobně selhala výstupní kontrola). Šla jsem tedy do J. Hradce na prodejnu, kde mi bylo sděleno, ať mu napíšu sms. Po návštěvě prodejny mi jako zázrakem přišel email, kde pan Mašek psal, že s osobní schůzkou nemá problém. Poté se zase nic nedělo. Vyžádala jsem si tedy telefonní číslo na pány z montáže, aby mi dveře namontovali, protože jsme museli pokračovat ve stavebních pracích. Termín další montáže byl domluven na 9. května, tedy více než 14 dní po první montáži. Urgovala jsem tedy pana Maška, aby alespoň před montáží přijel kvůli domluvě, jak vyřešit špatně nastříkané dveře, problémové zavírání a hlavně zda jsou dveře vyrobené podle domluvy. Pan Mašek mi ale na emaily prostě neodepisoval a telefony nebral.

  Celkově nás to zdrželo více než dva týdny, což pro nás znamenalo zrušit domluveného zedníka na štukování a dalšího člověka domluveného na broušení podlahy. Měli jsme s tím spoustu výdajů navíc, stresu a museli jsme si kvůli tomu brát i několikrát dovolenou. Pan Mašek se do teď neozval. Už jsem neměla sílu to s ním řešit a brali jsme věc za uzavřenou s tím, že máme dveře s flekem, které se špatně zavírají, ale konečně můžeme pokračovat se zednickými pracemi a nebudeme Vekře doplácet fakturu. Faktura ale po montáži druhých dveří a výměně fabky přišla – není na ní ani žádná sleva. Stále jsem doufala, že se to nějak vyřeší a Mašek se zachová dobře, ale místo toho jsme už měsíc a půl naštvaní a řešíme samé problémy. Po třech týdnech jsem napsala email přímo na Vekru a žádala jsem, aby byl přeposlaný nadřízenému pana Maška. Místo toho mi po týdnu přišla odpověď, že Mašek se mi hned ozve a skvrna na dřevěných dveřích není důvod reklamace (to je dost zajímavé, když paní co mi psala skrnu vůbec neviděla a Mašek, který skvrnu viděl z fotky, mi sdělil že selhala výstupní kontrola). Další dva týdny se ni nedělo – Mašek mi neodepisoval a už ani Vekra. Pouze mi chodili upomínky, ať doplatím fakturu. Došlo to až k tomu, že mi měli naskakovat penále za nedoplacenou fakturu i přesto, že jsem žádala reklamaci dveří. Po měsíci a půl mi zavolal technik, že mi další týden dopoledne přijede skvrnu opravit (to je zajímé, protože paní mi sdělila, že skvrny na dřevěných dveřích jsou normální a nedá se s tím nic dělat). To jsem odmítla s tím, že další dovolenou si kvůli jejich neschopnosti brát opravdu nehodlám. Kdyby to se mnou řešil můj obchoďák hned, tak skvrnu mohli opravit když u nás byli kvůli nesmyslné výměně fabky (to jsme si museli vzít dovolenou). Teď jsme ve fázi, že jsme doplatili fakturu, protože na soud nemám čas, nervy ani peníze a nikdo se nám neozývá,

  Prosím Vás tedy, ať se Vekře vyhnete velkým obloukem. Pokud budete chtít něco reklamovat, nemáte šanci uspět. Dveře si musíte nechat namontovat od nich, protože jinak Vám záruka neplatí. Tím z Vás dostanou další peníze a výsledek je ten, že Vám reklamaci stejně neuznají. Smlouvy s Vekrou jsou napsány jednostranně a Vekra toho při sporech velmi zneužívá. Jediná šance jak s nimi vyjít, je s nimi nic neuzavírat.

  Opravdu nejsem člověk, který by si stěžoval na něčí práci, ale tohle už je opravdu moc.

  Vložil David A. (bez ověření), 29. Únor 2016 - 14:45

  Dobrý den, firmu vekra spolu s dalšími 3 firmami jsem oslovil, abych si zmapoval ceny oken v různých firmách. Ve Vekře jsme se byli podívat i na prodejně kde nám dali i výklad toho jak se okna dělají jaké jsou druhy oken atp., což byl taky jeden z důvodů proč jsme si vekru pro zhotovení oken vybrali, okna nám udělali kvalitně, tudíž firmu mohu doporučit i dalším.

  Vložil Martina P. (bez ověření), 10. Březen 2016 - 9:46

  At uz prestanou zamestnanci Vekry chodit na fora a psat tam pochvalne nesmysly o tech svych podprumernych produktech. VEKRA JE PREDEVSIM FIRMA KTERA NAPALILA KDEKOHO. VAS ZARUCNI SERVIS JE HOROR. Bezte uz konecne pryc z techto webu, podle ip adres moc dobre vidime, kdo to porad pise. Mate strasne spatnou reputaci.

  Vložil Pavel Horvát (bez ověření), 3. Únor 2016 - 14:19

  Vekra už dávno není původní firma. Na trhu se drží jen tak tak. Řeší jenom samý reklamace a to především ve spojení s montáží. Valí se na to ně a prostě už to ani nestíhají. Reklamační to je jedna velká arogance. Vyberte si jinou firmu.

  Vložil Tomáš Svoboda (bez ověření), 27. Červenec 2016 - 14:42

  Od společnosti mám eurookna natura78 v barvě – ořech světlý, nechal jsem si tyto okna udělat minulý rok a po dotažení po zimě, na které jsem si nezavolal ani jejich lidi, nemám co bych na okna řekl. Okna jsou dle mého kvalitně vyrobena a pokud jde o to jestli je firma taková jako před x lety, těžko říct, ale nám okna udělali dobře…

  Vložil Jana P. (bez ověření), 5. Únor 2016 - 8:53

  Protože o tom mluvil kolega z práce, tak se bohužel musím přidat k lidem s negativní zkušeností. Prvně byli milí, ale vůbec to nedopadlo dobře. Chtěli jsme to opravit, sice přijeli nějací dva šmudlové, ale stejně to nezvládli. Na garáži nám pak jiná firma dělala okna, dveře a sami nás upozornili na to, že to není na baráku dobře nastavený, tak to šli po těch lidech od Vekry opravit a dokonce si za to ani nic nenaúčtovali. Window holding už radši opravdu ne.

  Vložil Novotný Daniel (bez ověření), 30. Leden 2016 - 22:52

  Kdo uvažuje o Vekře, ať na to rovnou zapomene. To je strašná firma, všude samý reklamy, ale komu dělali instalaci, tak hrůza. Reklamace neřeší a mají montážní party z Polska, z jižní Moravy. Kvalita odvedené práce strašná. Křivý, nespasovaný, tlačí pořád na čas, už aby to bylo, hlavně rychle podepsat a pryč.

  Vložil Antonín M. (bez ověření), 18. Srpen 2016 - 10:28

  Tak to moje zkušenosti s firmou jsou naprosto odlišné… Okna byla namontována v roce 2010 a zatím jsou stále v pohodě… Když u nás byli chlapi který okna montovali nezdáli se mi, že by svojí práci odfliknli, naopak se s tím dělali přes celé dopoledne, takže za sebe bych okna od nich doporučil. Ale možná je to o tom na koho narazíte, my jsme spokojeni…

  Vložil nona (bez ověření), 31. Leden 2016 - 1:41

  Tam to asi funguje tak, že ty montážníky si zajišťuje přímo prodejce, tj. ten, s kterým domlouváte zakázku. Ten samozřejmě hledá co nejlacinější firmu, aby co nejvíce vydělal a je mu to úplně jedno jaká to je firma, jestli taková okna už vůbec někdy montovala. On taky musí vydělat na ty, co jsou nad nim. Dříve, dokud VEKRA nebyla součástí toho jakého holdigu, nebo co to je, tak fungovali v pořádku jako solidní firma. Nám se to stalo taky, tak jsme ty montážníky vyrazili od nedodělané práce, vyrazili jsme taky toho prodejce, jejích odchodní středisko jsme obrátili „vzhůru nohama“, rozmázli jsme to na ústředí a najednou to šlo. Protože máme od nich více oken na několik etap, tak šéfa toho jejich středisko přímo vždycky upozorňujeme dopředu, co si nepřejeme, že chceme pořádnou montážní firmu a zatím to jde. Vy jste zákazník, vy to platíte, nesmíte se nechat tahat nějakým prodejcem na nudli. My jim klidně hodíme na hlavu taky tu jejich nabídku, protože ta osůbka, co ji sestavuje většinou vůbec neví o co gou. No ale má namalovné oči, pusu a hezky se usmívá. My sami si určujeme co chceme. V této fázi jsou opravdu nemožní, výroba to ještě jde. Vše prý vyřeší trh,tak tady trh dospěl do této fáze. To víte, majitel je dávno za vodou a co se děje v podzámčí, tak to ho vůbec nezajímá. On dnes prodává značku, ne okna.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".