Propadlé cejchování bytových vodoměrů a rozúčtování spotřeby vody

Vložil sadlo37, 14. Říjen 2015 - 11:49 ::

Dobrý den,

naše bytové družstvo má smlouvu s vodárenským podnikem o dodávce vody a spotřebu vody mezi bytové jednotky rozúčtovává dle bytových vodoměrů. Toto bylo v pořádku do okamžiku, kdy větší části bytových vodoměrů propadlo platné cejchování a nebyly včas vyměněny za nové (nebylo včas zvoleno nové představenstvo a nikdo se tak o to nepostaral).

Dle zákona 505/1990 není možné rozúčtovat spotřebu vody tak jako dosud, protože rozúčtovat lze jen s využitím ocejchovaných měřidel. Jaké alternativní způsoby roúčtování spotřeby vody lze použít? Bytové vodoměry samozřejmě urychleně vyměníme, ale jejich naměřené hodnoty nelze legálně použít pro vyúčtování za rok 2015.

Lze např. pro byty s ocejchovanými měřidly použít dosavadní postup a pro byty s propadlými měřidly nějaký alternativní nebo je třeba v celém domě rozúčtovat stejně?

Předem děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil svjvmt, 15. Říjen 2015 - 8:32

  Nebuďte z toho … vždy jsme lhůtu projeli, o roky a nic, je to na lidech. Když se nikdo nešprajcne… Proč větší část, proč nebyly vyměněny současně.

  Vložil lake, 14. Říjen 2015 - 14:31

  Nezmatkujte, člověče. Nedělejte z toho horor.

  Zavolejte Frantovi Šramotovi. Ten si na papír napíše čísla, která budou (shodou okolností) stejná jako náměry vodoměrů v bytech. Franta ten papír odevzdá družstvu jako návrh na rozúčtování a družstvo provede rozúčtování podle Frantova papíru.

  Takže nikdo nebude používat náměry neověřených vodoměrů. To samozřejmě není možné, bylo by to v rozporu se zákonem, jak jste správně napsal. Kdyby chtěl některý úřad snad zjišťovat jak Franta k těm číslům došel, musí se zeptat Franty. Franta řekne, že už si to nepamatuje.

  lake

  Vložil - (bez ověření), 18. Říjen 2015 - 3:49

  Člověče, ovládejte se !!!

  Nějaký hulení bylo nedávno legalizováno pro lékařský účely. Je ale zjevné, že buď jste si ho spletl s lysohlávkami, nebo jste ho požil v množství větším než malém a navíc jste jej chybně aplikoval jinými tělními otvory než těmi, co se nacházejí v oblasti hlavy.

  Vložil sadlo (bez ověření), 14. Říjen 2015 - 20:31

  Zeptám se možná trochu hloupě, ale kde sebrat toho Frantu, který provede vyúčtování a následně zapomene jak to udělal? Mám pocit, že si každý pomyslí „tohle smrdí“ a dá od toho ruce pryč.

  Vložil PavelII (bez ověření), 15. Říjen 2015 - 17:05

  Každý rok takto rozúčtováváme spotřebu vody. Vždy vlastníkům pověřený vlastník oznámí předem procetní hodnotu chyby a necháme hlasovat jestli chtějí vyúčtování podle ploch nebo podle měřidla. Na začátku jsme je seznámili se stanoviskem technika z Enbry co se považuje za přijatelnou chybu a od té doby nikdo nechce investovat zbytečně do výměny funkčních měřidel. Již 9 let nad pomyslný limit. Ovšem nemáme mezi sebou blbce, který by nás udával.

  Vložil tazatel jaryn, 14. Říjen 2015 - 20:46

  Sádlo, už ta otázka je divná ..... Moc tomu nerozumím ale SVJ dostává faktury za vodu od společnosti co tu vodu dodává podle fakturačního vodoměru co je na „patě“ přípojky… Vodovody a kanalizace nezajímá co mají soudruzi vlastníci v bytě to je věc vlastníků podle čeho a jak si rozúčtují studenou pitnou vodu. Znáš pojem podružný vodoměr – ten má svoji životnost jinší je na st. vodu a jinší je na teplou ale zase záleží na rozhodnutí vlastníků… být to na mě tak čím má majitelka chlupatější tím menší spotřeba…

  Vložil sadlo (bez ověření), 14. Říjen 2015 - 20:54

  Vodarny to nezajima. Zajima to najemniky. Rozuctovani je treba udelat tak, aby nemeli namitek, ktere by meli opodstatneni v nelegalnim stavu meridel, resp. nemuzes pouzit meridla, ktera nejsou spravne ocejchovana.

  Otazka je, zdali by bylo mozno mereni z propadlych meridel pouzit, pokud by vsichni najemnici podepsali, ze si preji provest rozuctovani podle techto meridel.

  Vložil tazatel jaryn, 14. Říjen 2015 - 21:17

  sadlo ještě jednou : vodu svj nafakturují vodárny dle spotřeby na fakturačním vodoměru – to je snad jasný – jejich je i fakturační vodoměr . Jak si to rozpočítá SVJ je věc vlastníků , potažmo jejich stanov nebo rozhodnutí shromáždění… co víc chceš slyšet????? Pokud nesouhlasíš s rozhodnutím SVJ tak se obrať na soud jak tu radí ten inbecil Pavel…

  Vložil tazatel jaryn, 14. Říjen 2015 - 20:21

  Nezmatkují rozumní ale vychcaní.....

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".